Maradoni u čast: Spomenik i ubedljiv trijumf Napolija

REUTERS/Ciro De Luca

U poslednjem nedeljnom meču, duelu kojim je zaključeno 14. kolo Serije A, Napoli je na svom stadionu bio ubedljiv protiv Lacija.

Tri dana prošla su od godišnjice smrti legendarnog Dijega Maradone po kome stadion Napolija nosi ime. Pre početka meča ispred stadiona je otkriven i spomenik argentinskom fudbaleru, a sve je uveličano i ubedljivom pobedom protiv Lacija.

Slavio je Napoli rezultatom 4:0.

Već u sedmom minutu meča Napoli je najavio pobedu. Odbila se lopta do Pjotora Zjelinskog koji je iz prve šutirao, Pepe Reina nije mogao da dohvati loptu i Napoli je poveo 1:0.

Prošla su samo tri minuta kada je golman gostiju ponovo morao da vadi loptu iz mreže. Sjajnu solo akciju Dris Mertens je krunisao golom za 2:0.

Nakon tri odlične šanse Lacija, Napoli je odgovorio novim golom Mertensa. Igrao se 29. minut kada je sa ivice kaznenog prostora Mertens sjajno pogodio za 3:0.

Da ne ostane na tome, pobrinuo se u 85. minutu Fabijan Ruiz koji je pogodio za 4:0.

Ispostavilo se da je to bio i konačan rezultat ovog meča nakon koga Napoli na prvom mestu na tabeli ima 35 bodova i kojim je presekao mini niz od dva duela bez pobede. Milan sada zaostaje tri boda za liderom, a Inter četiri. Lacio je peti na tabeli sa 21 bodom.

Sergeja Milinković-Savića je u ekipi Lacija u 61. minutu na terenu zamenio Toma Bašić.