Milan i Juventus u Ligi šampiona, Verona zaustavila Napoli

Fudbal 23. maj 202123:04 0 komentara
Valerio Pennicino/Getty Images

Odigrani su mečevi poslednjeg kola Serije A. Mesto u Ligi šampiona obezbedili su Juventus i Milan, dok će Napoli u Ligu Evrope.

Još pre poslednjeg kola Inter je osvojio titulu, a Atalanta je obezbedila mesto u Ligi šampiona. U nedelju je postalo jasno da će u elitno evropsko takmičenje još Milan i Juventus, Napoli će morati da se zadovolji Ligom Evrope, kao i Lacio. Roma se izborila za mesto u Ligi konfederacija.

Milan je u gostima savladao Atalantu 2:0. Frank Kesi je doneo prednost rosonerima sa bele tačke u 43. minutu. Penal je dosuđen posle starta Joakima Mela.

Na isti način je Kesi duplirao prednost svog tima u drugom minutu sudijske nadoknade.

Atalanta je sa desetoricom završila meč, pošto je crveni karton dobio Marten de Ron.

Klub sa San Sira u konačnom poretku zauzeo je drugu poziciju. Atalanta, koja je pre poslednjeg kola osigurala Ligu šampiona, završila je na trećoj poziciji.

Juventus je uradio šta je morao, u gostima je pobedio Bolonju 4:1. I to bez Kristijana Ronalda u postavi.

Već u 6. minutu je Federiko Kjeza doneo prednost torinskom klubu, pošto je pokupio odbijenu loptu i zakucao je po sredini gola. Na 2:0 povećao je Alvaro Morata, posle asistencije Paula Dibale u 29. minutu. Do kraja poluvremena je bilo 3:0. U strelce se u završnici poluvremena upisao Adrijan Rabio. Na 4:0 je povećao Morata, koji je svoj drugi gol na utakmici postigao u 47. minutu. Počasni gol za Bolonju postigao je Rikardo Orsolini u 86. minutu.

Stara dama završila je sezonu na četvrtoj poziciji, koja joj je obezbedila mesto u Ligi šampiona.

Napoli se jedno vreme nadao da će igrati najjače evropsko takmičenje, pošto je od 60. minuta i gola Amira Rahmanija vodio protiv Verone. Ipak, sa snovima Đenara Gatuza i njegove ekipe poigrao se Davide Faraoni, koji je u 69. minutu pogodio za remi.

Sa samo jednim osvojenim bodom u poslednjem kolu, Napoli je završio na petom mestu na tabeli, pa će se sledeće sezone takmičiti u Ligi Evrope.

Lacio je sa igračem više izgubio od Sasuola 2:0. Jorgos Kirjakopulos je doneo prednost domaćima u 10. minutu. Grk je potom isključen u 61, zbog drugog žutog kartona. Ipak, Lacio ni sa igračem više nije mogao do izjednačenja. Zapravo je Sasuolo došao do novog gola u 78. minutu, kada je Domeniko Berardi pogodio iz penala.

Lacio je ostao na šestom mestu, dok je Sasuolo završio sezonu na osmom mestu.

Roma će u Ligu konfederacija, zahvaljujući bodu osvojenom protiv Specije 2:2. Rimski tim je zauzeo sedmo mesto.

Vodila je Specija 2:0 posle prvog poluvremena, ali je Roma stigla do izjednačenja u drugom delu utakmice. Stefan El Šaravi je smanjio na 2:1, a bod Romi doneo je Henrih Mhitarijan u 85. minutu, posle asistencije Edina Džeka.

Duel između Torina i Beneventa završen je bez pobednika 1:1.

Tabela: 1. Inter 91, 2. Milan 79, 3. Atalanta 78, 4. Juventus 78, 5. Napoli 77, 6. Lacio 68, 7. Roma 62, 8. Sasuolo 62, 9. Sampdorija 52, 10. Verona 45, 11. Đenova 42, 12. Bolonja 41, 13. Fiorentina 40, 14. Udineze 40, 15. Sepcija 39, 16. Kaljari 37, 17. Torino 37, 18. Benevento 33, 19. Krotone 23, 20. Parma 20.