REUTERS/Susana Vera

Liverpul je upisao i petu pobedu u grupnoj fazi Lige šampiona. Atletiko nije umeo da iskoristi poklon upakovan na Enfildu, zato je Milan uspeo u ovoj grupi da začini stvari pred poslednje kolo.

Rasplet u poslednjem kolu

I nakon četvrtog kola bilo je poznato da je Liverpul siguran putnik u nok-aut fazu kada je u pitanju Grupa B Lige šampiona. Isto se zna i posle pretposlednjeg kola u ovoj grupi.

Liverpul je na svom terenu savladao Porto 2:0, ali Atletiko nije uspeo da iskorosti tu činjenicu. I ne samo da nije uspeo da je iskoristi već je doživeo i poraz od Milana na svom terenu pa je sada poslednji u grupi u kojoj će sve biti moguće u poslednjem kolu.

Atletiko Madrid – Milan 0:1 (0:0)

Atletiko - Milan
SofaScore

Uz rezultat iz Liverpula, Atletiko je pobedom protiv Milana mogao da obezbedi mesto u nok-aut fazi Lige šampiona. Ovako se italijanski klub prvom pobedom u sezoni umešao ozbiljno u borbu za prolazak dalje kolo pred kraj.

Bez mnogo pravih prilika, tvrdo, Atletiko je najbolju priliku na meču imao u 76. minutu. Rodrigo de Paul promašio je čist zicer.

Kazna je stigla desetak minuta kasnije. Žunior Mesijas odlično je pratio igru, ispratio je upućeni centaršut u kazneni prostor i glavom sproveo loptu u mrežu.

Tik pored gola otišla je lopta u prvom minutu nadoknade nakon šuta Anhela Koree tek da označi nemoć ekipe Dijega Simeonea za kraj utakmice.

Liverpul – Porto 2:0 (0:0)

Fudbaleri Liverpula upisali su petu pobedu u Ligi šampiona savladavši pred svojim navijačima Porto 2:0.

Nije bilo golova u prvom poluvremenu, zapravo jednom se tresla mreža gostiju, ali je pogodak koji je na asistenciju Tijaga Alkantare postogao Sadio Mane poništen zbog ofsajda. Problem za Porto u ovom delu meča bio je utoliko veći jer je u 25. minutu meč zbog povrede morao da završi Pepe.

Redsi su do vođstva stigli u 52. minutu fantastičnim golom Alkantare. Izveo je Liverpul slobodan udarac, odbrana Porta je izbila loptu koju je samo u punom trku, sa oko 25 metara precizno i snažno poslao u mrežu.

Alkantaru je na terenu u 63. minutu zamenio Džordan Henderson koji je samo sedam minuta kasnije asistirao Mohamedu Salahu na ivici kaznenog prostora za gol kojim je Liverpul došao do 2:0.

Ovim golom Salah se izjednačio sa Stivenom Džerardom po broju golova postignutih u Ligi šampiona za Liverpul. Legendarni kapiten do sada je bio usamljen na vrhu ove liste.

Marko Grujić dobio je priliku da istrči na Enfild protiv nekadašnjeg tima u 77. minutu.

Liverpul ima 15 bodova, Porto ima pet, a Milan i Atletiko po četiri.

U poslednjem kolu Milan dočekuje Liverpul, a Porto će biti domaćin Atletiku.