Minimalac pred Šerif: Zvezda jedva probila Napredak

Fudbal 06. avg 202122:11 4 komentara
Mirko Ivanić
FK Crvena zvezda

Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su Napredak kod kuće sa 1:0 u četvrtom kolu Superlige Srbije i ostvarili treći uzastopni trijumf u prvenstvu, kojim su najavili revanš meč trećeg kola kvalifikacija za Ligu šampiona protiv Šerifa.

Srpski šampion u utorak gostuje u Moldaviji, gde mora da pobedi kako bi se domogao plej-ofa, pošto je u prvoj utakmici kod kuće remizirao 1:1.

Važnost tog okršaja navela je trenera Dejana Stankovića da protiv Napretka na teren pošalje kombinovan sastav. Nije bilo većine ključnih igrača, što je, između ostalog, uticalo na to da se do pobede nad stigne tek u finišu.

Igrao se 77. minut na Marakani kada je El Fardu Ben centrirao ka Milanu Gajiću, a ovaj doneo bodove crveno-belima.

Dominirao je domaćin i do tog trenutka. Imao je znatno veći posed lopte, na kraju 25 udaraca ka golu i čak 15 kornera, ali su gosti najvećim delom meča odolevali.

Degenek je mogao da zatrese mrežu već u četvrtom minutu, zatim su pretili Falko, Dragović, dva puta Krstičić, pa Petrović i Krstović u drugom poluvremenu. Ipak, nedostatak koncentracije u završnici i raspoloženi golman Šuljagić spasavali su Čarapane.

Kod gola Gajića, međutim, nekadašnji đak Zvezdine škole nije mogao ništa. Ispostavilo se da je to i ključan momenat duela na najvećem srpskom stadionu.

Branilac titule trenutno je lider prvenstva sa 10 bodova, jednim više od Partizana i TSC koji imaju meč manje. Napredak je peti sa šest poena.

Beograđani u petom kolu gostuju Radniku, a Kruševljani dočekuju Mladost.