Menig doneo pobedu Partizanu za mirniji revanš u Beogradu

Fudbal 17. feb 202222:55 > 23:36 1 komentar
FK Partizan
FK Partizan

Fudbaleri Partizana savladali su Spartu u Pragu u prvom meču šesnaestine finala Lige konferencije rezultatom 1:0.

Jedini gol na utakmici, Partizanu dovoljan za pobedu i mirniji ulazak u revanš postigao je u 78. minutu susrteta Kvinis Menig.

Pripretio je Partizan u prvih deset minuta meča dva puta, ali je oba puta golman domačih bio sasvim siguran.

Usledio je period veoma aktivne igre Sparte, Popović je u dva navrata morao da interveniše i sačuvao je svoju mrežu.

Drugi deo prvog poluvremena doneo je Partizanu smanjenje pritiska koji je vršila Sparta i promene rezultata nije bilo.

Sve do 78. minuta igralo se u drugom poluvremenu uglavnom na sredini terena. Domaći kao da su forsirali nešto grublju igru, a sami su padali na prvi kontakt sa rivalom.

Za to odugovlačenje stigla je kazna. Sjajno je Zdjelar poslao dugu loptu sa svoje polovine. Menig je odlično istrčao sa trojicom rivala „na leđima“ i sjajno se snašao u kaznenom prostoru pa je uspeo da elegantno lobuje golmana Sparte za vođstvo crno-belih.

Igrao se 83. minut kada su crno-beli, ako se izuzme gol Meniga, imali najbolju priliku na meču. Milovanović je sjajno proigrao Jojića u samom petercu, ali je golman Sparte odlično reagovao i zaustavio njegov pokušaj.

Sam finiš susreta obeležila je i nervoza Kreijča i Terzića koji su se i pogurali i ušli u raspravu, a deblji kraj u vidu žutog kartona na kraju su izvukla obojica, a kartonom je počašćen i Vujačić koji se umešao u celu situaciju.

Meč su iz svečane lože pratitli predsednik UEFA Aleksandar Čeferin i njegovi pomoćnici Zoran Laković i Luis Figo.

Iako je bilo najavljeno da gostujućih navijača neće biti, na tribinama je ipak bilo nešto više od 50 pristalica crno-belih.

Revanš će biti odigran u Beogradu, na stadionu Partizana 24. februara.

Uživo:

90+1′ – Imala je Sparta odličnu priliku da dođe do izjednačenja, lopta odlazi ipak pored mreže

90′– Igraće se četiri minuta sudijske nadoknade

83′ – Milovanović je sjajno pronašao Jojića u petercu, ali je golman domačih bio odličan i sperčio je Partizan da reši pitanje pobednika u ovom meču

78′ – GOOOOOL! Meng je doneo prednost Partizanu u Pragu. Sjajno je dugu loptu sa svoje polovine poslao Zdjelar, Menig je odlično istrčao, oslobodio se trojice čuvara i sjajno se snašao na kraju i lobovao golmana domaćih

73′ – Nema mnogo uzbuđenja u kaznenim prostorima, ali smo zato ušli u fazu meča u kome domaći insistiraju na fizički gruboj igri, nižu se faulovi, secka se igra, a domaći nakon svakog kontakta padaju kao pokošeni

67′ – Prvi žuti karton za domaće, upisan je Hložek

63′ – Dvostruka izmena u Partizanu. Meč je završen za Gomeša i Markovića, na terenu su Milovanović i Jović

58′ – Prinudna promena u Partizanu. Miljković se povredio i na terenu je umesto njega Živković

56′ – Prva izmena u domaćem timu. Haraslin menja Karabeca

52′ – Pokušavali su u nekoliko navrata domaći da isceniraju faulove, pa čak i penal, ali nema većih uzbuđenja u nastavku

46′ – Meč je nastavljen. Aleksandar Stanojević napravio je na poluvremenu jednu izmenu, Natho je ostao u svlačionici, a na terenu je Marko Jevtović

Meč iz svečane lože prati predsednik UEFA Aleksandar Čeferin kao i njegovi saradnici Zoran Laković i Luis Figo

FK Partizan
FK Partizan

45′ – Poluvreme

42′ – Nije kažnjen Partizan za nekoliko grešaka odbrane koja će biti u dodatnom problemu nakon žutog kartona koji je dobio Lazar Marković koji nikako ne može da se uklopi sa Miljkovićem ni u defanzivnim ni u ofanzivnim akcijama

35′ – Po nekoliko poluprilika na obe strene, ništa posebno ospasno ni za jednog čuvara mreže

28′ – Okušao je šut Marković, ali neprecizno je to bilo

23′ – Mruju mreže u Pragu, a umirio se malo i ritam utakmice, splasnuo je pritisak Sparte

20′ – Iako je bilo objavljeno da neće biti gostujućih navijača u Pragu je nešto više od 50 navijača Partizana koji prilično glasno bodre svoj tim

15′ – Ponovo je pripretila Sparta, ali nema u sve češćim napadima ideje i realizacije

13′ – Nova dobra prilika za Spartu, ali Urošević je bio priseban na gol liniji

10′ – Odlično je reagovao Popović, probila je Sparta po desnoj strani, Hancko je ostao usamljen i glavom je pokušao iz blizine, ali Popović dobro brani

7′ – Nova prilika za Partizan, ali siguran je nakon Menigovog šuta golman domaćih

4′ – Sa oko 18 metara sa desne strane Lazar Marković je pokušao da iznenadi golmana domaćih, stigla je pretnja crno-belih i nakon kornera, ali nema promene rezultata

1′ – Utakmica je počela