Miroljubivi milanski derbi: Od nule u revanšu

Fudbal 01. mar 202223:04 > 23:05 0 komentara
AP Photo/Antonio Calanni via Guliver Image

Fudbaleri Milana i Intera remizirali su bez golova u prvom meču polufinala Kupa Italije.

Treći Derbi dela Madonina u sezoni nije doneo tako velika uzbuđenja, poput prva dva koja su igrana u Seriji A (1:1, pa 2:1 za Milan).

Delom i zbog činjenice da gradske rivale čeka revanš 20. aprila kada će se rešavati pitanje putnika u finale.

Jedine dve prave prilike viđene su u uvodnoj fazi utakmice na San Siru. I njih je imao formalni domaćin Milan.

Najpre je snažan udarac Aleksisa Salemakersa iz šesnaesterca odbranio Samir Handanović, da bi već u narednom napadu Teo Ernandes gađao pored stative.

Nedugo potom je Edin Džeko zapretio na drugoj strani i to je praktično bilo sve od šansi.

U nastavku je viđena prilično rezervisana partija oba tima. Podatak da su Neroazuri drugo poluvreme okončali bez udarca u okvir gola možda, a da su Rosoneri imali tek dva, najbolje opisuje dešavanja na terenu.

U drugom polufinalu Kupa Italije sastaju se Juventus i Fiorentina.