Mitrović pogađao i asistirao, Njukasl silan u Lesteru

Fudbal 26. dec 202217:55 3 komentara
Guliver

Brajton na gostovanju Sautemptonu ostvario vredan trijumf, Vulvsi slavili u dubokoj nadoknadi meča protiv Evertona.

Očekivano, “kiša golova” za Boksing dej u Premijer ligi. Posle remija u uvodnom meču Brentforda i Totenhema (2:2), vrlo otvoren, atraktivan i naravno efikasan fudbal viđen je u četiri naredna duela 16. kola.

Njukasl je nastavio sa odličnim rezultatima, neće biti iznenađenje ako Svrake izbore plasman u grupnu fazu Lige šampiona. Bar na kratko oni su skočili na drugo mesto, i to trijumfom na gostovanju Lesteru – 3:0. Seriju golova otvorio je Novozelanđanin Kris Vud iz jedanaesterca u trećem minutu, samo četiri minuta kasnije pogodio je ove sezone čudesni Miguel Almiron. Paragvajac je postigao već deveti gol ove sezone u Premijer ligi.

Nisu se gosti na tome zaustavili, pa su do poluvremena stekli i tri gola prednosti, već tada rešili i pitanje pobednika, u 32. minutu precizan je bio i Žoelinton, na asistenciju Tripijea.

Everton je odlično počeo meč protiv fenjeraša Vulverhemptona, poveo je u ranoj fazi, još u sedmom minutu Kolumbijac Mina je sjajno iskoristio dodavanje Meknila. Ipak, gosti su do poluvremena uspeli da se vrate u igru, izjednačio je Podens u 22. minutu,

Činilo se da je tada postavljen konačan rezultat, ali je veliki trijumf gostima u petom minutu nadoknade doneo 21-godišnji Francuz Rajan Ait Nuri, za trijumf novog trenera Đulijana Lopetegija – 2:1.

Sautempton je jedan od najozbiljnijih kandidata za selidbu u Čempionšip. Oni su na domaćem terenu poraženi od Brajtona – 3:1, jednog od najprijatnijih iznenađenje dosadašnjeg toka sezone na Ostrvu. Gosti su poveli još u 14. minutu preko Lalane, koji nije slavio gol protiv svog bivšeg tima.

Da nesreća bude veća za domaće, u 35. minutu autogol je postigao Perod. Kod oba gola Brajtona centaršuteve je uputio Mardž, najzapaženiji pojedinac meča. I nije se na tome zaustavio, u 56. minutu je postigao i pogodak, sjajnim udarcem sa 20-tak metara. Domaći su preko Vord-Prausa smanjili rezultat, njemu je najpre Sančez odbranio udarac sa bele tačke, ali se lopta odbila do ovog igrača, koji je bio precizan iz drugog puta.

Bilo je pitanje hoće li Aleksandar Mitrović biti u startnoj postavi Fulama, ali igra ovog tima sa i bez srpskog reprezentativca drastično se razlikuje. I to ne samo kad najbolji strelac Fulama pogađa. U londonskom derbiju ubedljivo je slavio gost – 3:0.

Pokazao je Mitrović da može da bude i asistent, u 31. minutu je fantastično centrirao, a to je znao da iskoristi Rid koji je doveo svoj tim do vođstva. Samo tri minuta kasnije, posle izuzetno neopreznog starta, Kristal Palas je ostao sa desetoricom, isključen je Mičel.

U 57. minutu Mitrović je uradio još jednu sjajnu stvar za svoj tim, iznudio je crveni karton Tomkinsa, koji da je posle udarca laktom bukvalno nokautirao, pa je Kristal Palas ostao sa devetoricom na terenu.

Naravno, do kraja meča viđena je ofanziva gostiju, koji su najpre preko Pereire pogodili stativu, nedugo potom Mitrović je glavom sa pet metara sjajno zahvatio loptu i šutirao, ali je Guaita maestralno odbranio. Ipak, u 71. minutu londonskog okršaja jasno je bilo da će Patrik Vijeira biti prvi put poražen od Fulama, bilo kao igrač, bilo kao trener. Mitrović je još jednom asistirao, ovoga puta grudima, strelac je bio Rim.

Nije to srpskom reprezentativcu bilo dovoljno, u 80. minutu je i sam pogodio, posle šuta Vilijana glavom je sa dva metra zahvatio loptu i lako je sproveo u protivnički mrežu.