Nant za poluvreme srušio Svece

Fudbal 19. feb 202223:35 0 komentara
Nant
REUTERS/Stephane Mahe

Sjajnom partijom u prvih 45 minuta, Nant je srušio Pari Sen Žermen i slavio rezultatom 3:1 u meču 25. kola šampionata Francuske.

Kanarinci su poveli već u četvrtom minutu. Precizan je bio Kolo Muani na asistenciju Simona. Već u 16. minutu na semaforu je stajalo 2:0. Gol je postigao Merlin. I Parižani su imali svoje prillike, ali nisu Mbape, Nejmar i Mesi uspevali da nađu put do mreže.

Tačku na sjajno poluvreme Nanta stavio je Blas, golom iz penala u petom minutu nadoknade. Ovom golu je prethodilo konsultovanje VAR tehnologije.

Nadu Parižanima da mogu da se vrate dao je Nejmar u 47. minutu. Brazilac je bio strelac na dodavanje Mesija. Samo 12 minuta kasnije Nejmar je mogao da vrati neizvenost. Međutim, loše je izveo penal i ostalo je 3:1. Napadali su Parižani do kraja meča, ali bez konkretnog učinka.

Uprkos porazu PSŽ je i dalje ubedljivo prvi. Imaju 59 bodova, čak 13 više od Marseja. Nant se ovim trijumfom probio na peto mesto sa 38 poena.