Navijači Fulama u transu, Het-trik Mitrovića za poluvreme

Fudbal 15. jan 202218:35 > 18:39 2 komentara
Fulham's Aleksandar Mitrovic Fulam
Action Images/Paul Childs

Fudbaleri Fulama ubedljivo su savladali tim Bristol Sitija sa 6:2 u 27. kolu Čempionšipa uz još jednu brilijantnu partiju Aleksandra Mitrovića.

Mitrović

Pitanje pobednika bilo je rešeno već nakon prvog poluvremena u kome je domaći tim stekao tri gola prednosti.

Interesantno je da su poveli gosti pogotkom Semenja u sedmom minutu. Isti igrač je još jednom zatresao mrežu Fulama za 2:1 u 29. minutu, ali na kraju nije uspeo da golgeterski parira raspoloženom Mitroviću.

Na oduševljnje navijača na Krejven Kotidžu reprezentativac Srbije je mrežu gostiju iz Bristola pogađao u 21, 41. i 45+1. minutu. Prvi gol postigao je na dodavanje Harija Vilsona, druga dva nakon asistencija Toma Karnija.

Mitrović je pored het-trika i sam ubeležio asistenciju kada je u 31. minutu učestvovao u akciji iz koje je Neskens Kebano postigao treći gol za Fulam. Mrežu gostujućeg golmana Maksa O’Lirija pogodio je i Fabio Karvaljo u 36. minutu.

SofaScore

Konačnih 6:2 postavio je Kebano svojim drugim golom u 57. minutu.

Aleksandar Mitrović igra sjajno ove sezone za klub iz Londona. Trenutno je prvi strelac Čempionšipa sa 27 golova, sedam više od Breretona iz Blekburna na drugom mestu. Takođe ima i sedam asiastencija.

Fulam se sa ovom pobedom vratio na prvo mesto na tabeli. Sad ima 51 bod, dva više od Bonmuta i Blekburna na pozicijama dva i tri.