Neubedljivi Partizan napunio mrežu Hamruna

Fudbal 18. avg 202222:54 > 23:05 20 komentara
Slobodan Urošević
Starsport

Fudbaleri Partizana u prvom meču baraža za plasman u Lige konferencije ubedljivo su u Humskoj pobedili ekipu Hamruna sa Malte rezultatom 4:1.

Revanš je za nedalju dana, ali utisak je da ekipa Gordana Petrića, i pored neubedljive partije u većem delu utakmice, ne bi trebalo da ima problem da overi plasman u grupnu fazu takmičenja.

Crno-beli nisu blistali, evidentno je bilo da su u grču zbog svega što se dešavalo u poslednjih desetak dana, ali najvažnije je da su ostvarili dobar rezultat pred revanš na Malti.

Beograđani su poveli u 15. minutu iz prve ozbiljnije kacije. Kvinsi Menig je asiistirao, a Rikardo Gomeš još jednom potvrdio zbog čega je najbolji igrač Partizana. Napadač crno-belih je zaobišao golmana gostiju za 1:0.

Deset minuta kasnije Petrićev tim je duplirao prednost, a nakon kornera i dodavanja Igora Vujačića strelac je bio Slobodan Urošević.

SofaScore

Partizan je do odlaska na odmor još jednom matirao Maltežane i to posle brze kontre. U glavnoj ulozi bili su Menig, Partik Andrade i strelac Fuseni Dijabate.

Domaći su u nastavku meča odigrali na nijasnu slabije nego u prvom (a ni prvo nije bilo sjajno), što su gosti iskoristili i ozbiljno su pretili, a kazna je usledila u 52. minutu kada je Metju Giomie glavom matirao Popovića.

Do kraja utakmice viđeno je još nekoliko dobrih šansi na obe strane, a pogodak za kapitalnu prednost pred revanš srpskom timu doneo je Andrade u 77. minutu.

Žreb grupne faze je 26. avgusta, a ukoliko eliminiše Hamrun klub iz Humske će biti u prvom šeširu.