Ništa od balkanskog klasika, Zvezda ispala od Šerifa

Fudbal 10. avg 202120:55 > 21:29 138 komentara
Aleksandar Katai
FK Crvena zvezda

Fudbaleri Crvene zvezde nisu uspeli da se plasiraju u plej-of za Ligu šampiona pošto su u revanšu trećeg kola kvalifikacija poraženi u Tiraspolju od Šerifa 1:0.

Obe ekipe su krenule prilično rezervisano, s obzirom da bi ih primljen gol vodio na ivicu ambisa. Ipak, Zvezda je bila nešto aktivnija i stvorila nekoliko dobrih situacija. Ali ti šutevi su završavali van okvira gola. Taman kada je delovalo da će se na poluvreme otići u egalu Aleksandar Dragović napravio je bespotreban faul u opasnoj zoni. Kastanjeda je odlično centrirao, a štoper Arboleda skočio pored neopreznog Rodića i iznenadio Milana Borjana za 1:0.

Taj gol značajno je odredio dešavanja u drugom poluvremenu. Zvezda je morala da napada, a Šerif je čekao i ugrožavao crveno-bele iz kontranapada. Zvezda se trudila, ali jalovo napadala, a najbolju šansu u tom periodu, gotovo stopostotnu imao je Mirko Ivanić. Ipak, ni tada nije bilo gola, a ni do kraja, tako da su crveno-beli drugu godinu zaredom zaustavljeni u ovoj fazi takmičenja.

Dakle, ništa od balkanskog klasika protiv Dinama iz Zagreba, već Zvezdu sada očekuje plej-of za Ligu Evrope protiv poraženog iz dvomeča Kluž – Jang Bojs. U slučaju poraza u tom dvomeču Crvena zvezda će evropsku jesen dočekati u Ligi Konferencije.