Novi Pazar gazi, peta u nizu za drugo mesto na tabeli

Fudbal 26. avg 202220:00 2 komentara
Starsport

Novopazarci ostvarili i peti uzastopni trijumf, treći u gostima, protiv novajlije, ekipe Mladost GAT – 2:1.

Ko je očekivao posle prva tri kola da će Novi Pazar biti u seriji od pet pobeda? Gotovo niko, verovatno ni najveći optimisti u klubu iz Raške oblasti.

Ali, pod komandom Vladimira Gaćinovića, od trijumfa protiv Partizana, Pazarci su redom rušili rivale, redom su padali TSC i niški Radnički u gostima, potom na domaćem terenu Napredak i sada Mladost GAT.

Centralna figura meča bio je povratnik u srpski fudbal, napadač Andrija Majdevac. Pogodio je najpre u 14. minutu, potom i u 21, ispostavilo se da je ta prednost za novosadskog debitanta u društvu najboljih bila nedostižna.

Momak na pzajmici iz Crvene zvezde Andrija Radulović golom u 47. minutu vratio je nadu ekipu Alekandra Linte, ali su se Pazarci znalački branili i odbranili do kraja susreta. I sada su na drugom mestu, sa istim brojem bodova i tri meča više u odnosu na lidera Crvenu zvezdu!