Nula jalovog Partizana na premijeri u Humskoj, TSC do boda

Fudbal 23. jul 202223:01 7 komentara
Guliver Image/AP Photo/Darko Vojinovic

TSC odigrao vrlo disciplinovan meč, gostujući trener Žarko Lazetić zatvorio je sve prilaze golu, pa je tim iz Bačke Topole neporažen i posle trećeg kola.

NU samo tri kola Super lige Srbije Partizan je dva puta kiksnuo, ekipa Ilije Stolice remizirala je najpre u Nišu protiv Radničkog, a sada i na premijeri u Humskoj, protiv TSC-a – 0:0.

Bio je to prilično nezanimljiv meč, upravo onakav kakav su gosti priželjkivali. I samo su za to zaslužni, odlično su se branili, zatvorili sve prilaze svom golu, crno-beli su bili uglavnom bezopasni.

Prvu dobru priliku crno-beli su imali u 16. minutu preko Rikarda, koji je pobegao Čalušiću i šutirao, ali pored gola. Uzvratio je TSC sedam minuta kasnije, upravo je Čalušić pokušao, ali je bio zamalo neprecizan.

Najbolju šansu domaći su imali u 40. minutu, Uroševič je zahvatio volej, Ilić je vrhovima prstiju dirao loptu, koja je potom pogodila stativu njegovog gola. Nedugo potom, gosti su zapretili preko Cvetkovića, i on je lepo zahvatio volej, ali ga je Saničanin krajnjim naporom izblokirao.

Pokušavao je još Rikardo u 55. minutu, iz okreta je šutirao pored gola, nije pomogao ni debitant Andrade nešto kasnije. Do kraja meča zanimljivije je bilo na tribinama, pred kraj meča sve glasnije su se čuli povici Grobara “Uprava napolje”.

U drugom meču dana u Surdulici mreže su ostale netaknute. Radnik je osvojio prvi bod, a Kragujevčani već peti, nisu poraženi posle tri kola.