„Nula“ u Sevilji: Olsen odbranio nalete Španaca

Fudbal 14. jun 202123:00 > 23:13 0 komentara
Alvaro Morata
Pool via REUTERS/Thanassis Stavrakis

U trećem meču koji je bio na programu prvog kola grupne faze Evropskog prvenstva, Španija je na domaćem terenu u Sevilji remizirala sa reprezentacijom Švedske 0:0.

Bila je to prva utakmica bez golova na tekućem Evropskom prvenstvu. Španija i Švedska sada zauzimaju drugu i treću poziciju Grupe E sa po jednim bodom, prva je Slovačka sa tri, a poslednja je Poljska bez bodova posle prvog kola.

U narednoj rundi Švedska u petak od 15 časova igra protiv Slovačke, dok će Špancima rival u subotu od 21 čas u Sevilji biti Poljska.

Španija ima više za čime da žali u ovom meču jer su izabranici Luisa Enrikea propustili nekoliko veoma izglednih prilika u prvom poluvremenu, kao i u finišu, a najbolji pojedinac susreta svakako je bio golman Šveđana Robin Olsen, koji je imao neke izvanredne intervencije.

Španija je imala inicijativu tokom praktično čitavog sureta, ali nije uspela da dođe do pogotka. U prvom poluvremenu veoma dobre šanse propustili su Dani Olmo i Alvaro Morata. Nekadašnjem fudbaleru zagrebačkog Dinama udarac je odlično odbranio Olsen, dok je napadač Juventusa šutirao pored gola, iako je bio sam pred golmanom posle velike greške švedske odbrane.

U finišu poluvremena veliku priliku iz kontranapada imali su Šveđani, ali udarac Aleksandera Isaka je posle odbitka završio na stativi.

U nastavku su mogli opet Šveđani mogli do iznenađujućeg vođstva iz kontranapada, ali je Berg promašio veliku priliku.

Španija se trgla ulaskom u igru Morena i Sarabije, a upravio je Pablo Sarabija bio u centru pažnje u dva navrata, ali je oba puta sigurno intervenisao Olsen i doneo nezadovoljstvo domaćim navijačima u Sevilji.

Meč ste mogli da pratite u direktnom prenosu na televiziji Nova S, a u tekstualnoj formi na sajtu Sport kluba.

Gde gledati EURO 2020?

Sve utakmice Evropskog prvenstva u fudbalu možete da pratite na kanalu Nova S. Gledaoci koji nisu na SBB mreži, takmičenje najboljih evropskih reprezentacija mogu da gledaju bilo gde i preko bilo kog interneta u Srbiji uz specijalni EON TV paket – EON Evropsko. (PROMO)