Opet bez golova: Superligaški Orlovi nerešeno i sa Panamom

Fudbal 29. jan 202107:56 > 08:29 3 komentara
Srbija Superliga Fudbalska reprezentacija Srbije
Foto FSS

Nakon prijateljske utakmice sa Dominikanskom Republikom reprezentacija Srbije sastavljena od fudbalera iz Superlige odigrala je još jedan nerešen rezultat na severnoameričkoj turneji i ponovo bez golova - 0:0 sa Panamom u Panama Sitiju.

Ishod je isti kao i 31. maja 2014. godine kada je reprezentacija Srbije takođe igrala sa Panamom nerešeno, smo što je tada sa najboljim timom igrala u Čikagu – 1:1.

Ovom utakmicom stavljena je tačka na severnoameričku turneju. Fudbaleri superligaških klubova se vraćaju u zemlju kako bi se pripremili za nastavak ligaškog takmičenja.

U prvom delu igre nije bilo prilika praktično sve do pred sam kraj kada je Vukadinović bio u prilici da ozbiljnije ugrozi golmana Paname, ali lopta je završila daleko od gola. Do tada je Srbija imala veći posed lopte, ali ponovo je nedostajalo više ideje u završnici, neki završni pas koji bi naterao domaćina da uđe u problem. S druge strane Panama je pretila uglavnom iz kontranapada, imala je u uvodnim minutima možda i najbolji pokušaj, uputila je još nekoliko udaraca, ali bez ozbiljnije opasnosti po mrežu Popovića.

Nastavak je odmah doneo dobru priliku domaćinu, posle bespotrebnog prekršaja Uroševića na oko 20 metara od gola naše reprezentacije. Pokušao je Muriljo iz slobodnog udarca, ali lopta je završila preko gola. U 52. minutu odlična prilika za Srbiju, Birmančević je uputio dobar centaršut, ali Lukić je promašio loptu u izglednoj situaciji.

Sudija propustio da pokaže na penal

Pet minuta kasnije Birmančević je ušao u šesnaesterac Paname, jedan od igrača je, stekao se utisak, nepropisno startovao, mogao je sudija da pokaže na 11 metara, ali nije se čula pištaljka.

Igrao se 61. minut kada je Ilija Stolica izvršio trostruku izmenu kako bi osvežio tim. Pet minuta kasnije Panama je imala možda i najbolju priliku, posle prekida i velike gužve, Popović je spasio već viđen gol.

Do kraja meča nije više bilo nekih prilika, Gordić je zamenio odličnog Popovića, a Srbija je sa igračima iz Superlige ostvarila remi sa učesnikom poslednjeg Svetskog prvenstva.

Panama – Srbija 0:0

STADION: Romel Fernandez u Panama Sitiju. Igrano bez prisustva publike.

PANAMA: Meija, Palasios, Miler, Grifit, Janis (od 90. Vega), Katuji, Diaz (od 69. Penalba), Muriljo, Ramos, Vins (od 87. Rodrigez), Akosta (od 58. Ideji).

SRBIJA: Popović (od 83. Gordić), Stojković, Andrejević, Gajić, Urošević (od 61. Jevremović), Radin (od 61. Vlalukin), Nišić (od 61. Pejić), Tufegdžić (od 46. Čović), Lukić (od 72. Aleksić), Vukadinović, Birmančević.