Origi u 94. minutu doneo pobedu Liverpulu

Fudbal 04. dec 202118:13 0 komentara
Liverpul
REUTERS/Peter Powell

Golom Divoka Origija u petom minutu nadoknade, Liverpul je savladao na gostovanju Vulverhempton i zaseo na trenutak na čelo Premijer lige.

Ponovo su se Vulvsi pokazali kao ekipa, koja teško daje, ali još teže prima golove. Liverpul je imao inicijativu, koju nije uspeo da kruniše. Najbolju priliku u prvih 45 minuta propustio je Dijago Žota, kada je glavom sa nekoliko metara šutirao pored gola.

Drugi deo je počeo dobrom šansom Alkantare u 51. minutu, a devet minuta kasnije Žota je propustio priliku koju je bilo teže promašiti nego pogoditi. Posle greške odbrane Vulvsa, lopta je došla do Portugalca, koji je krenuo ka praznom golu Vulvsa. Šutirao je iz sve snage i na gol liniji pogodio Kodija, odbrambenog igrača domaćeg tima.

Žoze Sa je zaustavio i šut Mane u 87. minutu iz neposredne blizine. I kada se činilo da će ostati 0:0, Salah je dodao loptu Origiju, koji je sa peterca doneo tri boda Liverpulu.

Iskusni Kalum Vilson doneo prvu pobedu Njukaslu u sezoni. Njegovim pogotkom pobedili su tim Barnlija 1:0. Bodove su podelili Sautempton i Brajton. Domaći su vodili preko Albanca Broje, ali je bod gostima doneo Mopaj u osmom minutu nadoknade.

Liverpul je trenutno prvi na tabeli sa 34 boda, dok su Vulvsi na šestoj poziciji sa 21 poenom. Brajton je 9. sa 20, Sautempton 14. sa 16 bodova, dok su Barnli i Njukasl sa 10 poena u zoni ispadanja na 18. i 19. mestu.