Partizan brojao do 4, na Krovu upisana peta vezana pobeda u SLS

Fudbal 09. okt 202221:25 0 komentara
Pedja Milosavljevic/STARSPORT

Fudbaleri Partizana upisali su osmu pobedu u sezoni, petu vezanu u Superligi, u 12. odigranom meču, a u okviru 14. kola Superlige na gostovanju Voždovcu.

Partizan je pobedu upisao rezultatom 4:0 (3:0), a sve je rešeno u prvih 45 minuta.

Počelo je prilično mirno, ali su gosti poveli u devetom minutu. Sjajnu akciju crno-belih golom je krunisao Rikardo Gomeš. Natho je proigrao Dijabatea, on je napravo proboj, dodao i jedan sjajan dribling i sjajno asistirao za Gomeša koji praktično ramenom spušta loptu u mrežu.

Gomeš je bio glavni junak i u 23. minutu. Ponovo je akciju kreirao Natho, ovoga puta sa Kvinsijem Menigom, ali je Izraelac ostao bez gola. Ipak, domaći su lako izgubili loptu, Natho je ponovo došao do nje, pronašao Gomeša, a ovaj put do mreže za svoj deseti gol u sezoni.

Prošlo je samo pet minuta- Novu lepu akciju drugom asistencijom na meču je krunisao Natho, a egzekutor je ovoga puta bio Menig. To mu je treći gol u sezoni.

Imao je Partizan do kraja prvog dela meča još nekoliko prilika, ali je jednom odlično pripretio i Voždovac. Ipak do kraja prvog dela utakmice mreže su ostale mirne.

Nakon sat vremena igre Gordan Petrić napravio je četvorostruku izmenu i na odmor poslao Natha, Meniga, Dijabatea i Gomeša.

Ali, i mlade snage su pokazale da umeju da ispune zadatak, igrao se 90. minut kada je Nikola Terzić postigao sjajan gol na dodavanje Baždara.

Partizan sada ima 27 bodova iz 12 mečeva i četvrti je na tabeli. Voždovac je šesti sa 23 boda iz svih 14 duela.