Partizan kiksnuo protiv Napretka, gubi prvo mesto ako Zvezda pobedi u ponedeljak

Fudbal 13. mar 202216:52 5 komentara
Miloš Jojić, Lazar Marković
2022 Srdjan Stevanovic/Starsport.rs ©

U drugom meču 27. kola Superlige Srbije koji se igrao u nedelju lider tabele Partizan je na stadionu u Humskoj dočekao kruševački Napredak – duel je završen bez golova 0:0. Ova podela bodova znači da će tim Aleksandra Stanojevića ostati bez prvog mesta tabele ukoliko u ponedeljak od 16 časova u Gornjem Milanovcu aktuelni prvak Crvena zvezda pobedi Metalac.

Partizan sada ima 72 boda tri više od „večitog rivala“, ali i lošiji međusobni skor, tako da će u slučaju izjednačenog broja bodova prednost imati tim Dejana Stankovića. Napredak je sedmi sa 34 boda.

*Stanojević: Nemamo rezerve od dva miliona evra kao naš rival

Utakmica je počela minutom ćutanja čime je odata počast dvojici nekadašnjih fudbalera Partizana koji su preminuli u poslednja dva dana – Nebojši Ušketu Vučićeviću i Dragoljubu Jeremiću.

Pred oko 2.500 navijača na stadionu Partizana domaćin je još jednom posle ubedljivog poraza od Fejenorda demonstrirao krizu u formi – nije uspeo da stvori mnoštvo izglednih prilika protiv tima Ivana Stefanovića, koji takođe nije u dobro momentu. Napredak nije slavio u Superligi na prethodnih šest utakmica, a poslednji put su pobedili Spartak još 18. decembra.

Partizan bez Bibrasa Natha nije bio kreativan u prvom poluvremenu, a Stanojević je na poluvremenu napravio četvorostruku izmenu (ušli Jevtović, Živković, Jović i Holender), ali većih promena u dinamici susreta nije bilo, a 15 minuta kasnije kapitena Markovića zamenio je Milovanović.

Do većih šansi crno-beli su došli u samom finišu, a najbolju je propustio mladi Milovanović, dok je šansu imao i Rikardo.

Naredni meč „Parni valjak“ igra u četvrtak u Roterdamu protiv Fejenorda u revanš-meču osmine finala Lige konferencije – Stanojevićevi izabranici pokušaće da nadokande minus od tri gola iz Beograda jer su Holanđani slavili sa 5:2. Dva dana kasnije Partizan će u srpskom prvenstvu gostovati Radniku u Surdulici.

Napredak iduće subote kod kuće igra protiv Voždovca.