Partizan nemilosrdan i prema Čukaričkom

Fudbal 31. okt 202120:28 0 komentara
Pedja Milosavljevic/STARSPORT

Fudbaleri Partizana u derbiju 15. kola Superlige Srbije na stadionu u Humskoj pobedili su Čukarički 2:0.

Crno-beli su ostravili sedmi uzastopni trijumf u prvenstvu i sa 43 boda, i utakmicom više, zadržali su osam bodova više od Crvene zvezde.

Ekipa sa Banovog Brda, koju sa klupe predvodi legenda Partizana Saša Ilić, pretrpela je treći neuspeh u šampionatu i sa 25 bodova treća je na taveli.

Domaći su posao završili u prvom poluvremenu, a interesantno je da su oba gola postigli defanzivci.

Partizan je poveo u 33. minutu pogotkom Igora Vujačića, a u nadoknadi u strelce se upisao i Marko Živković. Obojici su to bili prvi golovi ove sezone u Superligi.

Imao je i Čukarički nekoliko prilika, ali je mladi golman Aleksandar Popović bio na visini zadatka.

Trenera crno-belih Aleksandra Stanojevića pred meč četvrtog kola Lige konferencija sa Gentom (četvrtak) može da brine povreda Saše Zdjelara, koji je u 26. minutu mesto u timu prepustio Danilu Pantiću.

Partizan u sledećem kolu dočekuje Proleter, a Čukarički gostuje Voždovcu.