Partizan penali spasli poraza u Nišu

Fudbal 15. jul 202222:17 4 komentara
Rikardo Gomeš

U derbiju drugog kola Mozzart bet Superlige Radnički i Partizan podelili su bodove u Nišu odigravši 3:3

Imao je Radnički veliku priliku za pobedu. Vodio 3:1 do 20 minuta pre kraja. Ali na kraju Partizan, dosta srećno dolazi do boda. Ilija Stolica će imati puno posla da utegne crno-bele. Pre svega odbranu, koja je igrala ispod svakog nivoa.

Prvo poluvreme u Nišu obeležili su Bojan Mlađović i VAR. Štoper Nišlija prvo je već u drugom minutu, posle prekida, iskoristio katastrofalnu reakciju crno-belih u šesnaestercu i doveo Radnički u vođstvo. A onda je 11 minuta kasnije napravio potpuno bespotreban faul oko ivice šesnaesterca. Sudija Trifković prvo je pokazao da je to slobodan udarac, ali je onda na asistenciju VAR video da je prekršaj napravljen u šesnaestercu i dosudio penal. Precizan sa bele tačke, već tradicionalno, bio je Bibras Natho za 1:1.

Do poluvremena Partizan je postigao još jedan gol. Međutim, pogodak Uroševića poništen je, posle intervencije VAR zbog ofsajda, tako da se na poluvreme otišlo sa 1:1. Na početku drugog dela Partizan je preko Meniga imao dva pokušaja, ali bez pogotka.

A onda je usledilo pet minuta Radničkog. Nišlije su postigle dva gola. Prvo je Dimić u 50. minutu doneo novo vođstvo Nišlijama, da bi pet minuta kasnije Jovanović lepim volejem povisio na 3:1. Ipak, kod oba gola zasluge prvenstveno nose defanzivci Partizana, koji su, blago rečeno, očajno reagovali. Prvenstveno Zlatan Šehović, koji je na poluvremenu zamenio Filipovića.

Nadu crno-belima vratio je u 71. minutu fantastičnim golom Urošević. Radnički je imao minimalnu prednost sve do duboke nadoknade. A onda je Lutovac povukao kontru, fauliran u šesnaestercu, a precizan sa bele tačke u sedmom minutu nadoknade bio je Rikardo Gomeš.