Partizan poražen od CSKA golom u 90+8

Fudbal 27. jan 202317:17 1 komentar
Nemanja Jović
FK Partizan/Miroslav Todorović

U poslednjoj pripremnoj utakmici pred nastavak sezone fudbaleri Partizana poraženi su u turskom Beleku od moskovskog CSKA 2:1.

Crno-beli su odigrali u jednom danu dve utakmice. Gordan Petrić je izveo dve postave u ta dva duela protiv Horsensa i CSKA iz Moskve. Nažalost, u oba je pretrpljen poraz. Ali svakako je pozitivniji utisak ostavio u drugom meču protiv moskovskih Armejaca.

Golovi su viđeni tek u drugom poluvremenu. Poveo je CSKA u 58. minutu preko Čalova. Da Partizan može da izbegne poraz bilo je izgledno kada je pet minuta pre kraja predviđenih 90 minuta Nemanja Jović zatresao mrežu i potvrdio dobru formu na pripremama, pošto mu je ovo drugi gol.

Ipak, nisu crno-beli imali sreće da ostanu neporaženi, pošto je u osmom minutu nadoknade Matvej Lukin zatresao mrežu Popovića i doneo pobedu moskovskim Armejcima.

Partizan je pripreme završio sa jednom pobedom nad Ahmatom 3:1, tri remija protiv Austrije, Mladosti i Univerzitatee Krajove i dva poraza, oba ovog poslednjeg dana od Horsensa i CSKA. Na superligaškoj premijeri crno-beli 5. februara gostuju Napretku.

Porazom je pripreme završio i Voždovac, pošto je bolji bio slovački Žemlin 1:0.