Partizan u finišu do bodova protiv Čukaričkog

Fudbal 16. okt 202220:32 1 komentar
Slobodan Urošević
2022 Srdjan Stevanovic/Starsport.rs ©

Fudbaleri beogradskog Partizana nastavljaju niz pobeda u Superligi Srbije – izabranici Gordana Petrića u nedelju su na domaćem stadionu u Humskoj rezultatom 3:2 (1:1) pobedili Čukarički u dramatičnoj završnici. Odlučujući pogodak postigao je Slobodan Urošević u 85. minutu.

Bila je ovo šesta pobeda u nizu u nacionalnom šampionatu za crno-bele, a otkad je Petrić stupio na čelo stručnog štaba, tim je ostvario sedam trijumfa i jedan remi u Superligi.

*Katai iz penala spasio Zvezdu u Kragujevcu

Partizan je umalo napravio „kiks“ u poteri za vodećim dvojcem na tabeli (Crvena zvezda i TSC) u utakmici koja je došla posle velike pobede u Ligi konferencije nad nemačkim Kelnom. „Parni valjak“ sada ima 30 bodova, pet manje od prvoplasirane Zvezde.

Sa druge strane, Čukarički je četvrti sa bodom manje od Partizana posle ovog poraza, ali tim sa Banovog Brda ima i utakmicu više.

Poveli su gosti u 38. minutu – Marko Docić je iz penala pogodio za 1:0, ali samo četiri minuta kasnije Partizan uspeva da izjednači. Kristijan Belić postigao je prvi gol u dresu Partizana i to baš protiv kluba iz kojeg je i došao u Humsku.

Na startu drugog poluvremena je kompletiran preokret – napadač Andrija Pavlović takođe postiže svoj prvi dres kao igrač Partizana, ali u 75. minutu Uroš Drezgić donosi novo izjednačenje timu Dušana Kerkeza.

Spasilac crno-belih bio je Slobodan Urošević – defanzivac pogađa u 85. minutu za veliku radost domaćih.

Do kraja utakmice Čukarički je završio sa desetoricom jer je u 87. minutu napadač iz Gane Semjuel Ovusu dobio drugi žuti karton. Na ovaj način Ovusu je „zapečatio“ veoma lošu partiju, budući da je on bio glavni krivac za pobednički gol Uroševića, a nije se proslavio ni kao realizator.

PARTIZAN: Popović – Živković, Marković, Saničanin, Urošević – Belić (od 82. Baždar), Fejsa (od 46. Rikardo) – Dijabate, Andrade (od 46. Natho), Menig – Pavlović (od 70. Traore).

ČUKARIČKI: Belić – Rogan, Kovačević, Drezgić, Tošić – Sisoko, Docić (od 90+1. Lukić) – Ovusu, Kovač (od 57. Ivanović), Ndijae (46. Janković) – Badamosi.

U narednom kolu Partizan igra protiv Napretka u Beogradu, a taj duel zakazan je za četvrtak, 20. avgust. Čukarički će u jednom od derbija dosadašnjeg toka prvenstva gostovati ekipi TSC 23. oktobra.