Partizan ubedljiv protiv Spartaka, Gomeš već do 12 golova

Fudbal 26. sep 202122:09 0 komentara
FK Partizan

Fudbaleri Partizana u 11. kolu Superlige Srbije pobedili su subotički Spartak 5:0 što im je najubedljiviji trijumf ove sezone.

Ekipa iz Humske je lider sa 28 bodova i gol razlikom 33:3, ispred Crvene zvezde koja ima pet bodova manje i meč manje i TSC iz Bačke Topole (20). Golubovi imaju 12 bodova i na deobi su osme pozicije sa Voždovcem i Radničkim iz Niša.

#related-news_0

Partizan je pre duela sa Subotičanima četiri puta ove sezone slavio rezutatom 4:0, u duelima sa Proleterom, Voždovcem, Kolubarom i Radničkim iz Niša.

Crno-beli su poveli u 14. minutu golom Rikarda Gomeša, koji je najavio još jedan ubedljiv trijumf svog tima.

Ekipa trenera Aleksandra Stanojevića na odmor je otišla sa dva pogotka prednosti. Posle nekoliko dobrih akcija i propuštenih šansi, mladi Nikola Terzić je u 45. minutu po drugi put matirao Miša Dubljanića.

Beograđani su i u nastavku utakmice imali potpunu inicijativu, a Kvinsi Menig je 61. minutu prvim golom u Superligi povisio na 3:0.

Rikardo Gomeš je u 65. minutu upisao već 12. gol u deset mečeva u šampionatu Srbije, dok je goleadu u Humskoj okončao rezervista Filip Holender u nadoknadi.

Stanojevićeva ekipa u sledećem kolu gostuje Napretku u Kruševcu, a pre toga u četvrtak u drugom kolu Lige konferencije u Humskoj igraju sa Florom iz Estonije. Spartak dočekuje Voždovac.