Partizan preokrenuo protiv prvaka Gruzije za kraj priprema u Turskoj

Fudbal 05. feb 202218:45 > 18:46 0 komentara
FK Partizan
Foto FK Partizan/Miroslav Todorović

Fudbaleri Partizana pobedili su ekipu Dinama iz Batumija sa 3:1 na pripremama u Turskoj.

#related-news_0

Gruzijci su poveli već u šestom minutu, ali su crno-beli do kraja poluvremena preokrenuli golovima mladog Terzića u 37. i Rikarda osam minuta kasnije.

Trijumf ekipe Aleksandra Stanojevića potvrdio je još jedan tinejdžer Milovanović golom u 84. minutu – 3:1.

Partizan je igrao u sastavu: Stevanović – Živković, Miletić, Vujačić, Urošević – Zdjelar, Jojić – Terzić, Natho, Jović – Rikardo. Igrali su još: Jevtović, Milovanović, Baždar, Smiljanić, Lutovac, Holender.

Bila je to poslednja kontrolna utakmica crno-belih u Beleku. Pripreme u Turskoj završili su sa dve pobede i isto toliko poraza.

Tim Aleksandra Stanojevića je na pripremama u Turskoj prethodno savladao makedonski Tikveš sa 2:1, a poražen je od turskog Bašakšehira 0:1 i ruskog Dinama iz Moskve 1:2.

Ekspedicija Partizana vraća se u Beograd u nedelju. Prvi meč u nastavku Superlige crno-beli igraju 12. februara protiv Radničkog u Nišu.

Partizan posle 21 utakmice vodi na tabeli Superlige sa pet bodova više od šampiona Crvene zvezde.