Petarda Makedonije protiv Lihtenštajna

Fudbal 28. mar 202122:45 0 komentara
REUTERS/Ognen Teofilovski

Severna Makedonija se brzo oporavila od poraza od Rumunije na startu kvalifikacija za Svetsko prvenstvo u Kataru. U drugom kolu lako su dobili Lihtenštajn 5:0 (1:0) u Skoplju.

Od samog starta preuzeli su Makedonci inicijativu. Isplatila se već u sedmom minutu kada je pogodio Bardi za vođstvo od 1:0. Nisu popuštali do kraja prvih 45 minuta. Imali su čak sedam udaraca ka golu Lihtenštajna, ali su ostali na minimalnoj prednosti.

Ipak u drugom poluvremenu u samo tri minuta Aleksandar Trajkovski je rešio pitanje pobednika. Napadač Majorke pogodio je u 51. pa u 54. minutu. Nisu se tu zaustavili. Elif Elmas, vezista Napolija povećao je na 4:0. Konačan rezultat postavio je Ilija Nestorovski u 82. minutu.

U narednom kolu Makedonce očekuje najteži mogući zadatak. U Duizburgu će igrati protiv reprezentacije Nemačke, koja posle dva kola ima maksimalan učinak sa pobedama protiv Islanda kod kuće i Rumunije na gostovanju.