Podela bodova na Poljudu

Fudbal 21. okt 202220:07 0 komentara
Getty Images

U velikom derbiju hrvatskog fudbala u okviru 13. kola 1. HNL Hajduk i Dinamo odigrali su nerešeno na Poljudu 1:1.

Imao je aktuelni šampion i lider na tabeli osam bodova prednosti u odnosu na najvećeg rivala pre ovog kola. Pobeda Hajduka potpuno bi otvorila prvenstvo.

Svesni te prilike agresivno su u meč ušli domaći. I to im je donelo gol već u 27. minutu. Strelac je bio junak Splita Marko Livaja.

Dinamo je u prvom poluvremenu imao više poseda (54%) ali je Hajduk bio konkretniji, imao je čak sedam šuteva na gol (doduše samo dva u okvir), naspram samo jednog Dinama, koji nije završio u okvir.

Međutim, u drugom delu Hajduk se povukao da čuva rezultat i inicijativu je prepustio Dinamu. To je kažnjeno u 72. minutu kada je Avazim napravio prekršaj u šesnaestercu i dosuđen penal za Modre. Precizan sa 11 metara bio je Bruno Petković, čime se dinamika utakmice značajno promenila.

Dinamo je bio zadovoljan remijem, čime bi očuvao velikih osam bodova razlike, a Hajduk nije uspevao ozbiljnije da ugrozi gol ekipe Anta Čačića. Na kraju podela bodova, po meri Dinama.