Polufinale Kup kralja: Barselona autogolom do pobede u Madridu, sledi revanš

Fudbal 02. mar 202323:14 0 komentara
REUTERS/Isabel Infantes (Real - Barselona: Vinisijus Žunior i Frenki de Jong, u pozadini Toni Kros i Buskets) Copa del Rey - Semi Final - First Leg - Real Madrid v FC Barcelona
REUTERS/Isabel Infantes (Real - Barselona: Vinisijus Žunior i Frenki de Jong, u pozadini Toni Kros i Buskets)

Neočekivano slavlje Katalonaca! Fudbaleri Barselone pobedili su kao gosti ekipu Real Madrida u prvom polufinalnom meču Kupa kralja. Revanš je 5. aprila.

Fudbal

Utakmica na stadionu „Santijago Bernabeu“ završena je rezultatom 0:1.

Tragičar je bio Eder Militao, postigao je autogol u 26. minutu.

Za razliku od poslednjeg međusobnog duela u Superkupu Španije kada je u Rijadu sredinom januara Barselona potpuno zasluženo pobedila Real sa 3:1, ovog puta Katalonci su po rečima njihovog trenera Ćavija ušli u meč kao autsajderi, nakon neočekivanog poraza od Almerije (0:1) u LaLigi i eliminacije od Mančester Junajteda (1:2) iz Lige Evrope i bez trojice ponajboljih igrača, povređenih Levandovskog, Pedrija i Dembelea.

S druge strane Real Madrid je od januara do danas podigao formu što je demonstrirao nedavno u Ligi šampiona protiv Liverpula kada je na tlu Engleske slavio sa čak 5:2.

Međutim, ovog puta nije sve krenulo kako je to Karlo Anćeloti zamislio.

(Karlo Anćeloti) Real Madrid coach Carlo Ancelotti Copa del Rey - Semi Final - First Leg - Real Madrid v FC Barcelona
REUTERS/Juan Medina (Karlo Anćeloti)

Istina, Real je prvi zatresao mrežu rivala, uspelo je to Benzemi u 12. minutu, ali je VAR potvrdio da se sjajni Francuz nalazio u ofsajdu.

Petnaestak minuta kasnIje na suprotnoj strani terena ponovo je podignuta zastavica, ali nakon odgledanog snimak VAR je potvrdio da je Barselona postigla regularan gol. Zapravo bio je to autogol Brazilca Edera Militaa, koga je lopta nesrećno pogodila i odbila se u mreži nakon što je Kurtoa prethodno odbranio šut Kesija.

Real je mnogo agresivnije počeo drugo poluvreme, diktirao je tempo, stvarao prilike i poluprilike, ali je ponovo Barselona bila bliža golu. Igrao se 72. minutu kada je Feran Tores prošao po krilu i proigrao Kesija, usledio je šut u nebranjeni deo mreže Reala, ali je na putu do gola lopta pogodila igrača gostiju Fatija.

Neverovatan je podatak da fudbaleri Reala nisu uputili nijedan šut u okvir gola Barselone.

Revanš meč polufinala Kupa kralja na programu je 5. aprila na Nou Kampu.

Drugi polufinalni par čine Osasuna i Atletik Bilbao. U prvoj utakmici u Pamploni bilo je 1:0 za domaći tim. Revanš je 4. aprila u Baskiji.

(Ćavi) FC Barcelona coach Xavi Copa del Rey - Semi Final - First Leg - Real Madrid v FC Barcelona