Poluvremena za nulu, drama na kraju: Pobede Arsenala, Lidsa, Vest Hema i Vile

Fudbal 25. feb 202318:16 0 komentara
(Zinčenko i Iheanačo) Arsenal's Oleksandr Zinchenko in action with Leicester City's Kelechi Iheanacho Premier League - Leicester City v Arsenal
Action Images via Reuters/Craig Brough (Zinčenko i Iheanačo)

U udarnom terminu Premijer lige odigrana su četiri meča 25. kola. Zanimljivo je da je nakon prvih poluvremena na sva četiri stadiona rezultat bio 0:0. Na kraju su pobede zabeležili Arsenal, Vest Hem, Aston Vila i Lids.

Premijer liga

Vodeći Arsenal gostovao je Lisicama u Lesteru i osvojio sva tri boda.

Povele su Tobdžije u 26. minutu efektnim pogotkom  Belgijanca Leandra Trosara. Međutim, nakon intervencije iz VAR sobe i odgledanog snimka arbitar Kreg Pouson poništio je gol jer mu je prethodio faul defanzivca gostiju Bena Vajta na golmanu Deniju Vordu.

Ipak, u prvom minutu drugog poluvremena Brazilac Gabrijel Martineli koristi odlično dodavanje Trosara i dovodi Arsenal u vođstvo – 0:1. Do kraja meča viđeno je još uzbuđenja, ali se rezultat više nije menjao.

Lids Leeds United's Junior Firpo celebrates scoring their first goal with Georginio Rutter and Tyler Adams Premier League - Leeds United v Southampton
REUTERS/Phil Noble (Radost fudbalera Lidsa)

Preostala tri meča bila su veoma bitna u borbi za opstanak.

Derbi začelja između pretposlednjeg i poslednjeg tima na tabeli igran je na Eland Roudu gde je domaći Lids ugostio Sautempton.

Na klupi gostiju prvi put u ulozi stalnog menadžera bio je mladi 39-godišnji Španac Ruben Seles. Proslavio se u prethodnom kolu kada je kao privremeni menadžer vodio Svece do neočekivane pobede protiv Čelsija u Londonu (0:1).

Međutim, ovog puta nije bio uspešan. Na kraju se radovao njegov zemljak Havi Grasija, novi menadžer Lidsa.

U izuzetno tvrdom i napetom meču gol odluke postigao je defanzivac Jorkširaca i bivši fudbaler Betisa i Barselone Žunior Firpo u 77. minutu.

Bitan meč u borbi za opstanak odigrali su i Vest Hem i Notingem Forest. Menadžer domaćeg tima Dejvid Mojes dobio je ultimatum  da mora da pobedi u ovom duelu ako želi da sačuva posao.

Nakon meča najviše može da zahvali 30-godišnjem Deniju Ingsu. Iskusni napadač, pojačanje iz Aston Vile, postigao je u drugom poluvremenu dva gola za dva minuta i trasirao put do pobede, koju su potvrdili efektnim pogotkom Deklan Rajs i nešto kasnije Antonio.

Ezri Konsa iz Aston Vile i Šejmus Kolman, kapiten Evertona) Ezri Konsa of Aston Villa is challenged by Seamus Coleman of Everton during the Premier League match between Everton FC and Aston Villa at Goodison Park on February 25, 2023 in Liverpool, England. Everton FC v Aston Villa - Premier League
(Photo by Nathan Stirk/Getty Images) – Ezri Konsa iz Aston Vile i Šejmus Kolman, kapiten Evertona)

Konačno, na Gudison Parku ekipa Evertona ugostila je Aston Vilu i u izuzetno važnom meču izgubila pred svojim navijačima sa 2:0.

Ekipa iz Birmingema povela je golom Olija Votkinsa iz jedanesterca, konačan rezultat postavio je Argentinac Emilijano Buendija u finišu meča.

Rezultati: Lester – Arsenal 0:1 (Martineli 46), Lids – Sautempton 1:0 (Žunior Firpo 77), Vest Hem – Notingem Forest 4:0 (Ings 71, 73, Rajs 78, M. Antonio 85), Everton – Aston Vila 0:2 (Votkins 63 penal, Buendija 82)