Potop Milana na Stamford Bridžu

Fudbal 05. okt 202223:18 0 komentara
Čelsi Milan
REUTERS/Dylan Martinez

U jednom od derbija kola Čelsi je na Stamford Bridžu ubedljivo savladao Milan 3:0. Erling Holand nastavio je golgetersku seriju u trijumfu Sitija nad Kopenhagenom 5:0, a u istoj grupi Borusija je bila ubedljiva u gostima protiv Sevilje 4:1.

Gostovanje na Stamford Bridžu trebalo je da bude test za Milan, da li je spreman za viši nivo. A to bi, posle igranja grupne faze prošle sezone posle godina odsustva i osvajanja Skudeta, trebalo da bude ravnopravna borba sa evropskim velikanima.

Čelsi nije na onom nivou od pre dve sezone kada je osvojio Ligu šampiona, a ni Tuhel više nije tu. Ali pokazalo se da i sa Gremom Poterom Plavci predstavljaju previsoku prepreku za sastav Stefana Piolija, dodatno oslabljen brojnim povredama.

Na kraju 3:0 kojih prilično realno oslikavaju stanje na terenu. Milan je ponovo demonstrirao boljku branjenja prekida, a to se protiv Čelsija surovo kažnjava. U 24. minutu Vesli Fofana je zatresao mrežu. Držao se Milan do 56. minuta, a onda je usledio raspad sistema. Poklanjanje lopti, ispadanje u odbrani i 2:0 u režiji Pjer-Emerika Obamejanga. Samo šest minuta kasnije Ris Džejms se upisuje u strelce za prvu pobedu Čelsija u Ligi šampiona ove sezone.

Mančester Siti očekivano je opravdao ulogu favorita protiv Kopenhagena, a može se reći i da je Erling Holand opravdao ovosezonsku golgetersku formu. Za samo pola sata postigao je dva gola u sedmom i 32. minutu. Na 3:0 povisio je autogolom Hočolava, a Pep Gvardiola je prvu haubicu tima ostavio na klupi na poluvremenu.

U 55. minutu Mares sa penala diže na 4:0. A konačnih 5:0 postavlja Alvares u 76. minutu. U istoj grupi, meču koji je trebalo da bude derbi iste, Borusija je na stadion Sančes Pishuan ponizila Sevilju 4:1.

Sjajno je u prvom poluvremenu odigrao Džad Belingem, koji je prvo u šestom minutu asistirao Gereru, a potom i sam u 41. minutu povisio na 2:0. Do poluvremena je bilo 3:0 a strelac je bio Adejemi. Nadu Sevilji pružio je u 51. minutu En Nesiri, ali je ona trajala 24 minuta. U 75. minutu Julijan Brant vraća tri gola razlike za veliku pobedu.