Preokret Napolija, remi Vest Hema, Lion već u drugoj fazi

Fudbal 04. nov 202120:53 0 komentara
REUTERS/Ciro De Luca

U uvodnih osam mečeva četvrtog kola Lige Evrope pobede su zabeležili Napoli, Ajntraht i Lion, koji je osigurao plasman u nokaut fazu, dok je u preostalih pet duela viđen nerešen ishod.

Iako je igrao u drastično izmenjenom sastavu, Napoli je savladao Legiju u Varšavi posle preokreta 4:1.

Poljaci su poveli preko Emrelija u 10. minutu, da bi iz penala Zjelinski u 51. i Mertens u 75. doneli preokret Italijanima. Losano je u 79. povisio na 3:1, a konačan rezultat postavio je Unas u 90.

Napoli je lider grupe C sa sedam bodova. Legija je druga sa šest.

Lion je golovima Islama Slimanija u 61. i 63. i Tokoa Ekambija u 90+2. minutu pobedio prašku Spartu na svom terenu sa 3:0 i sačuvao maksimalan skor u takmičenju za overu plasmana u narednu fazu dva kola pre kraja.

Lavovi na čelu grupe A imaju 12 bodova. Sparta je na četiri, koliko ima i Rendžers. Brendbi je na začelju sa dva.

Duel iste grupe između Brendbija i Rendžersa okončan je bez pobednika 1:1. Balogun je autogolom doveo domaćina do prednosti, da bi Hađi u 77. pogodio za bod Škota.

Vest Hem je remizirao sa Genkom u Belgiji 2:2.

Poveli su Belgijanci u petom minutu preko Pentsila, zatim je Benrama u 59. i 82. preokrenuo rezultat, da bi Souček autogolom u 88. doneo bod domaćinu. Čekićari su prvi u grupi H sa 10 bodova. Genk je drugi sa četiri.

U grupi B viđena su dva remija. Sosijedad – Šturm 1:1, Monako – PSV 0:0.

Šturm je vodio u Baskiji pogotkom Jantšera u 38. minutu, ali je Serlot u 53. postavio konačan rezultat.

Monako je prvi u grupi sa osam bodova. Sosijedad ima šest, PSV pet, a Šturm jedan.

Ajntraht je sa 2:1 slavio u Pireju protiv Olimpijakosa. Domaći su poveli golom El Arabija u 12. minutu, da bi gosti do tri boda stigli preko Kamade u 17. i Haugea u 90+2.

Orlovi su lideri grupe D sa 10 bodova. Oli ima šest.

Galatasaraj i moskovska Lokomotiva su remizirali 1:1. Gol za Turke dao je Fehuli u 43, a Kamano je bio precizan za Ruse u 73.

Galata vodi u grupi E sa osam bodova. Lokosi su poslednji sa dva.