Preokret Pazaraca, prvi poraz TSC-a u gostima ove sezone

Starsport

Novi Pazar sjajno krenuo u nastavak sezone, pobedom protiv TSC-a – 2:1, istakao i kandidaturu za plasman u Evropu.

Činilo se da će TSC ostvariti pobedu na izuzetno teškom terenu u Novom Pazaru, u meču koji je igran u na minus pet stepeni, na zaleženom terenu.

Posebno posle vođstva u 64. minutu, kad je Saša Jovanović umakao odbrani Pazaraca, izbegao ofsajd zamku i potom prelepom lob udarcem savladao Kljajića – 1:0.

Prethodno nije sviran jedanaesterac za ekipu iz Bačke Topole. Tačnije, isprva je to sudija Jovan Šegrt učinio, ali je posle reakcije iz VAR sobe taj penal opravdano poništen, s obzirom na to da je prvi do lopte stigao igrač domaćeg tima.

Pazarvi se ipak nisu predavali. U 80. minutu posle prelepom napada i prodora Filipovića po desnoj strani na drugoj stativi je na loptu natrčao i lako je ubacio u mrežu Bojica Nikčević – 1:1.

Nedugo zatim, TSC je mogao do vođstva, ali je Kljajić sjajno odbranio pokušaj iz slobodnog udarca Stojkovića.

I to su Pazarci kaznili, a sudbina je htela da TSC sruši Stanojlović, upravo bivši igrač tima iz Bačke Topole, uz drugu asistenciju Filipovića. Usledilo je veliko slavlje na tribinama Gradskog stadiona u Pazaru, jedini koji nije slavio, osim naravno igrača gostiju, je upravo Stanojlović.