Preokret u Lesteru: Ihenačo doneo pobedu Lisicama

Fudbal 26. apr 202123:09 0 komentara
Neil Hall, Reuters

Fudbaleri Lestera pobedili su na svom terenu sa 2:1 Kristal Palas u meču 33. kola Premijer lige.

Lester je imao više vremena loptu u posedu i ka golu rivala je uputio više udaraca, a do pobede na ‘King Pauer’ stadionu došao je posle preokreta.

Kristal Palas je poveo već u 12. minutu golom Vilfrida Zahe. Bio je to njegov 10. gol ove sezone i šesti koji je postigao protiv Lestera u karijeri.

Napadali su domaći u nastavku. Činilo se da bi u nadoknadi prvog poluvremena mogli da dobiju i penal, pošto je Ihenačo fauliran na ivici kaznenog prostora. Posle konsultacije VAR, sudija je pokazao da neće biti penala.

Ipak, Lester je do izjednačenja došo brzi po početku drugog poluvremena. U 50. minutu Timoti Kastanj se upisao u strelce, posle asistencije Ihenača.

U 70. minutu su se ponovo radovali izabranici Brendana Rodžersa, ali je pogodak Džejmija Vardija poništen zbog ofsajda. Samo nekoliko minuta kasnije, Vardi je ponovo imao veliku priliku da donese preokret svom timu, ali je lopta otišla desno od gola.

Ipak, ispravio je sve u 80. minutu Ihenačo, koji je ispratio centaršut Evansa i pogodio za 2:1. Bio je to njegov 10. gol u Premijer ligi ove sezone, 17. u svim takmičenjima.

Luka Milivojević je na terenu bio do 83. minuta, kada ga je u timu gostiju zamenio Džejms Mekarti.

Lester je na trećoj poziciji sa 62 boda, pet  manje od drugoplasiranog Junajteda i četiri više od četvrtolasiranog Čelsija. Kristal Palas je na 13. poziciji sa 38 bodova.