Real se „izvukao“ kod kuće, ima +4 na vrhu tabele

Fudbal 23. jan 202218:38 0 komentara
Luka Modrić
AP Photo/Manu Fernandez via Guliver

Drugi meč nedeljnog programa u okviru 22. kola španske La Lige doneo je dramatičnu završnicu u kojoj je Real Madrid na domaćem stadionu „Santjago Bernabeu“ rezultatom 2:2 (0:1) remizirao sa Elćeom, iako je mao dva gola zaostatka na samo deset minuta do kraja susreta.

Real je posle ovog remija i dalje prvi na tabeli sa četiri boda više od prvog pratioca Sevilje, a Elće je 15. i ne zna za poraz u poslednja četiri kola.

Poveo je Elće u 42. minutu, kada je strelac bio Argentinac Lukas Boje – njemu je asistirao Fidel. Samo devet minuta ranije Real je imao fantastčnu priliku da dođe do vođstva, ali je Karim Benzema promašio penal.

U nastavku je Karlo Anćeloti rešio da osveži napad, pa je u 58. minutu umesto Benzeme u igru ušao srpski napadač Luka Jović. Ipak, to nije donelo mnogo koristi ekipi iz prestonice – Boje je ovog puta bio u ulozi asistenta, a Pere Milja je povisio na 2:0 u 42. minutu.

REUTERS/Nacho Doce via Guliver

Ipak, Real dolazi do neverovatnog povratka i uspeva da izbori bod. U 82. minutu hrvatski vezistsa Luka Modrić sa penala je uspeo da prepolovi vođstvo gostiju, a u 90+2. minutu Brazilac Eder Militao koristi sjajan centaršut sunarodnika Vinisijusa Žuniora i donosi remi domaćima.

U narednoj rundi „kraljevski klub“ dočekuje Granadu, a Elće će ugostiti Alaves.