Ivan Rakitić
Martin Rose/Getty Images

U G grupi Lige šampiona u sredu od 21 čas na programu su bila dva meča – Volfzburg je kod kuće remizirao sa Seviljom, dok je Red Bul u Salcburgu došao do čela tabele pošto je bio bolji od francuskog šampiona Lila.

Liga šampiona:

Volfzburg je na „Folksvagen areni“ remizirao 1:1 (0:0) sa ekipom Sevilje, ali „Vukovi“ koje sa klupe vodi Mark van Bomel i te kako imaju za čime da žale – vodili su od 48. minuta pogotkom Renata Štefena i delovalo je da će doći do prve pobede u grupi, ali se isprečio nekadašnji hrvatski reprezentativac Ivan Rakitić.

Žozua Gilavogi je napravio prekršaj u 85. minutu zbog kojeg je dobio drugi žuti karton skrivivši penal. Odgovornost je preuzeo „Raketa“, koji je bio precizan i doneo bitan bod ekipi Đulena Lopetegija. Do kraja meča je ekipa iz Andaluzije imala dobru priliku da dođe i do spektakularnog preokreta u prvim meču u istoriji sa Volfzburgom, ali Munir El-Hadadi nije bio precizan.

Čitav meč na klupi Sevilje presedeo je srpski reprezentativni golman Marko Dmitrović. Posle ove pobede i Sevilja i Volfzburg imaju po dva boda.

Novi lider grupe je Red Bul Salcburg – Austrijanci su rezultatom 2:1 (1:0) porazili francuski Lil, pa su sada na čelu grupe sa četiri boda. Lil je osvojio samo jedan.

Dvostruki strelac za Austrijance bio je Nemac Karim Adejemi, a oba pogotka postigao je sa bele tačke – prvi u 35, a drugi u 53. minutu. Burak Jilmaz je u 62. minutu uspeo da smanji zaostatak Lila i postavi konačan rezultat.

U narednom kolu, koje će na programu biti tek 20. oktobra, Salcburg će dočekati Volfzburg, dok će Sevilja gostovati Lilu.