Redsi nose 2:0 iz Milana, Bajernu remi u Salcburgu

Fudbal 16. feb 202223:09 0 komentara
Julian Finney, Getty Images

U prvim mečevima osmine finala Lige šampiona Liverpul je u Milanu savladao Inter 2:0, dok su u Salcburgu Red Bul i Bajern odigrali nerešeno 1:1.

Utakmica se može podeliti na nekoliko celina. Prvih 15-ak minuta u potpunosti su pripali Liverpulu, koji je imao dve fantastične šanse preko Salaha i Manea. A onda je Čalhanoglu pogodio prečku i praktično vratio Inter u igru. Do poluvremena Inter je povremeno pretio, ali je ipak Liverpul kontrolisao dešavanja na terenu i bio daleko proaktivniji.

A onda se sve promenilo u drugom delu. Inter je krenuo agresivnije, pretio veoma opasno, posebno preko Perišića. Međutim, uvek je falio završni pas. Kazna za propuštene prilike došla je u 75. minutu, kada je Firmino, koji je ušao sa klupe, sjajno glavom plasirao loptu pored nemoćnog Handanovića.

Taj gol je sve promenio, a Inter nije mogao da se oporavi. To je surovo kaznio Liverpul i u 82. minutu preko Salaha došao do ogromnih 2:0, velike prednosti pred revanš.

Miran revanš ipak će imati i Bajern. Iako je Red Bul Salcburg imao prednost od 21. minuta i gola rezerviste Adamua, ipak nisu uspeli do kraja da izdrže. Kingsli Koman je u 90. minutu zatresao mrežu i doneo remi, što će značajno olakšati revanš u Minhenu.

Revanši u Liverpulu i Minhenu na progrramu su 8. marta.