Rubin za poluvreme srušio Partizan

Fudbal 21. jan 202115:31 2 komentara

Partizan je ubedljivo izgubio drugu pripremnu utakmicu u Antaliji. Bolji od crno-belih bio je Rubin iz Kazanja, koji je slavio 5:2 (3:0).

Partizan je meč počeo u sastavu: Stevanović, S. Marković, Vujačić, Ostojić, Banjak, Brežančić, Šćekić, Jojić, Natho, Asano, L. Marković, Štulić

Sve dileme oko pobednika rešene su već u prvom poluvremenu, koje je ruski premijerligaš rešio u svoju korist 3:0. Strelac prvog gola bio je u 12. minutu Makarov. Samo deset minuta kasnije mrežu Partizana pogodio je Darko Jevtić, momak sa švajcarskim pasošem.

Posle sjajne asistencije srpskog internacionalca Despotovića precizan je bio Kvaratškelija za 3:0. U prvih 45 minuta jedinu pravu šansu za Partizan propustio je Štulić.

Nagoveštaj bolje igre Partizana stigao je na startu drugog dela kada je sa penala gol postigao Natho. Preuzeo je srpski klub inicijativu, ali je u jeku njihovih napada gol za Ruse postigao Kosarev u 60. minutu. Nastavio je Partizan da napada, a nagrada je stigla preko Sume koji je pogodio sa 11 metara u 74. minutu. Prethodno je u šesnaestercu oboren Lazar Pavlović.

Pred sam kraj meča u 85 minut penal je dobio i Rubin, a konačan rezultat postavio je Ignjatev.

Pokazali smo dosta slabosti, posebno u igri iza lopte. Imali smo velike probleme u tranziciji. Lako su nam dolazili do gola, iz skoro svakog njihovog ozbiljnijeg napada, dali su nam gol. Sve je ovo normalno. Pripremne utakmice i služe da vidimo ko može da odgovori zahtevima“, rekao je Aleksandar Stanojević, trener crno-belih.

Naredni pripremni meč Partizan igra protiv ukrajinske Desne 25. januara.