Rutina Bajerna: Korak do šestog trofeja za godinu dana!

Fudbal 08. feb 202121:05 0 komentara
DeFodi Images/Getty Images

Fudbaleri Bajern Minhena plasirali su se u finale Svetskog klupskog prvenstva u Kataru pobedom nad egipatskim Al Ahlijem rezultatom 2:0. Šampion Evrope u borbi za svetski tron igra protiv meksičkog Tigresa i ima priliku da osvoji šesto različito takmičenje u nepunih godinu dana, čime bi potvrdio apsolutnu dominaciju.

Najzaslužniji za slavlje Bavaraca, koji su proteklih meseci osvajali Ligu šampiona, Bundesligu, nemački Kup i Superkup, te Superkup Evrope, bio je dvostruki strelac Robert Levandovski.

Fantastični poljski napadač načeo je prvaka Afrike u 17. minutu na asistenciju Serža Gnabrija, da bi u 86. iskoristio odličan centaršut Liroja Sanea i postavio konačan rezultat.

Ekipa Hansija Flika rutinski je došla do pobede protiv Egipćana. Sve vreme je kontrolisala ritam i nije dozvolila rivalu da zapreti golu Manuela Nojera.

Na drugoj strani, mogla je i znatno ranije da otkloni sve dileme oko trijumfa. U prvom poluvremenu su sjajne šanse imali Mark Roka, Robert Levandovski i Alfonso Dejvis, a u drugom Tomas Miler.

Bavarci za trofej protiv Tigresa igraju u četvrtak, dok se Al Ahli protiv Palmeirasa bori za treću poziciju.