Sad je Dortmund lider, Lajpcigu derbi

Fudbal 25. feb 202317:36 0 komentara
Guliver

Milionerima jedan gol bio dovoljan za pobedu u Hofenhajmu, Lajpcig slavio protiv Ajntrahta.

Bundesliga je sve yanimljivija, a u 22. kolu derbi je igran u Lajpcigu. Domaćin je slvio trijumf protiv Ajntrahta – 2:1, kojim je stigao na četvrto mesto i na samo bod zaostatka u odnosu na Bajern i Union Berlin, koji će igrati u nedelju.

Lajpcig je odigrao odlično prvo poluvreme. Poveli su domaći još u šestom minutu preko Vernera, a isti igrač je učestvovao i kod drugog gola, u 40. minutu asistirao je Forsbergu.

Očekivala se reakcija tima iz Frankfurta i to se dogodilo u nastavku. U 61. minutu Ajntraht se golom Sova vratio u meč, ali nije imao snage za izjednačenje.

Dortmund je lider na tabeli, posle minimalnog trijumfa u gostima protiv Hofenhajma – 1:0. U 43. minutu Rojs je odlično proigrao Brandta, koji je savladao Baumana za vrlo važan trijumf u borbi za Salataru.

Verder je bio ubedljiv u Bremenu protiv Bohuma – 3:0. Domaći su dobar deo posla odradili još u prvom poluvremenu, Fulkrug je pogodio u 29, a Šmit u 43. minutu. Trijumf je u 59. potvrdio Dukš.

Volfsburg je bio odličan na gostovanju Kelnu – 2:1. Još u četvrtom minutu gosti su poveli preko Gerharta, a iz jedanaesterca je pobedu u 68. minutu potvrdio Arnold.

Herta je pobedom protiv direktnog konkurenta u borbi za opstanak Augzburga pobegla iz opasne zone. Berlincima su tri boda doneli Rihter, koji je pogodio u 61. i Lukebakio koji je bio precizan devet minuta kasnije.