Šampion posustaje: „Samo“ bod protiv Fiorentine

Fudbal 19. mar 202220:34 0 komentara
Marco Luzzani/Getty Images

Šampion Italije Inter remizirao je sa Fiorentinom kod kuće 1:1 u 30. kolu Serije A.

Branilac titule polako posustaje u borbi za odbranu Skudeta. U prethodnih pet mečeva upisao je samo jedan trijumf i sada na trećoj poziciji ima 60 bodova, tri manje od Napolija i Milana. Fiorentina je osma sa 47 poena.

Oba pogotka na stadionu Đuzepe Meaca viđena su početkom drugog poluvremena u svega pet minuta razmaka.

Lukas Toreira je doveo Violu do prednosti u 50, da bi Denzel Damfris u 55. postavio konačan rezultat.

Lako je ishod mogao da bude i znatno drugačiji. Neroazuri su svim silama pokušavali da dođu do tri boda, najbolju šansu propustio je Aleksis Sančes u finišu, ali je i Fiorentina bila blizu slavlja. Džonatan Ikone je u nadoknadi izbio pred Samira Handanovića i šutirao direktno u slovenačkog golmana.

Inter u sledećem kolu gostuje Juventusu trećeg aprila. Viola istog dana čeka Empoli.

Napoli ne odustaje od Skudeta: Osimen za prelaz iz 2 u 1