Šampion završio posao, makazice Žirua srušile Atletiko!

Fudbal 23. feb 202123:01 > 23:03 0 komentara
Alexander Hassenstein/Getty Images

Šampion Evrope Bajern napravio je veliki korak ka plasmanu u četvrtfinale Lige šampiona, pošto je u Rimu savladao Lacio sa ubedljivih 4:1 u prvoj utakmici osmine finala elitnog takmičenja. Okršaj Atletiko Madrida i Čelsija u Bukureštu pripao je Plavima rezultatom 1:0.

Bavarcima je bilo neophodno poluvreme da praktično reše sve dileme oko prolaska dalje, pošto su na velikom odmoru imali prednost od 3:0.

Goleadu na Olimpiku otvorio je Robert Levandovski u devetom minutu, posle velike greške defanzivca Nebeskoplavih Matea Musakija.

Nije mnogo vremena prošlo pre nego što su gosti znatno bolju igru krunisali novim pogotkom. Igrao se 24. minut kada je Leon Gorecka uposlio Džamala Musijalu, a ovaj precizno pogodio sa ivice šesnaesterca. Mladi vezista (17) tim pogotkom je postao najmlađi engleski strelac u istoriji Lige šampiona.

Nastavio je tim Hansija Flika da igra u visokom tempu, koji Lacio nije mogao da isprati, pa je u finišu poluvremena došao do još jednog gola.

Kingsli Koman je u 42. minutu šutirao u kontri, Pepe Reina odbio loptu pravo na nogu Liroju Saneu na sedam metara za rutinsku egzekuciju.

Gde je Bajern stao u prvom, nastavio je u drugom poluvremenu, te je već u 47. minutu viđen poker golova u mreži Lacijala. Ovoga puta, mrežu je zatresao igrač Rimljana Frančesko Ačerbi nespretnom reakcijom na povratnu loptu Sanea.

Trenutak inspiracije Hoakina Koree dva minuta kasnije doneo je ekipi Simonea Inzagija smanjenje zaostatka i to je bilo sve što se golova tiče do kraja utakmice.

Bajern nosi veliku prednost u Minhen i pravo je čudo potrebno da ne nastavi put ka odbrani trofeja.

Okršaj Atletika i Čelsija doneo je očekivana dešavanja – Jorgandžije su se branile i čekale kontra napade, dok su Plavi imali inicijativu u posedu.

U takvoj predstavi, presudio je pogodak Olivijea Žirua u 71. minutu. Maestralnim makazicama sa 11 metara francuski napadač je matirao Jana Oblaka, gol prvobitno nije priznat zbog ofsajda, ali je pregledavanje VAR utvrdilo da je sve bilo čisto u toj situaciji. Žiruu je pripisan sjajan gol za prednost ekipe Tomasa Tuhela pred revanš u Londonu.

Englezi su sasvim zasluženo slavili u glavnom gradu Rumunije, pošto tim Dijega Simeonea nije stvorio konkretnu priliku i duel je završio bez šuta u okvir gola.

U međvuremenu, Timo Verner je imao veliku šansu u prvom poluvremenu, ali je Oblak odlično intervenisao u situaciji jedan na jedan.

Revanš mečevi su na programu 17. marta.

Tok mečeva sa Olimpika i Nacionalnog stadiona u Bukureštu pratite uz naš sajt.

Uvodne faze mečeva u Rimu i Bukureštu nisu donele previše uzbuđenja. Opipavanje snaga rivala…

Gol u Rimu! Bajern vodi sa 1:0 od devetog minuta. Veliku grešku napravio je Mateo Musakijo, vratio prekratko loptu unazad ka Pepeu Reini, ona je došla do Roberta Levandovskog, koji je rutinski zatresao mrežu.

Branilac titule je i posle vodećeg pogotka nastavio sa konkretnijom igrom i kontrolom utakmice.

U drugoj utakmici, Čelsi ima znatno veći posed od prvog minuta, dok Atletiko šansu vreba iz kontra-napada. Jednu takvu imao je Toma Lemar, koji je gađao pored stative.

Lacio u prvih 20 minuta utakmice bez udarca ka golu Bajerna.

Sergej Milinković-Savić je pao u šesnaestercu gostiju, proveravala se situacija putem VAR, ali do jedanesterca nije došlo.

Gol u Rimu! Bajern vodi sa 2:0 od 24. minuta, strelac je Džamal Musiala. Iskoristio je 17-godišnji Englez dodavanje Leona Gorecke i sa ivice šesnaesterca pogodio donji desni ugao.

Musiala je sa 17 godina i 363 dana postao najmlađi engleski strelac u istoriji Lige šampiona.

Na utakmici u Bukureštu tek je na isteku pola sata viđen prvi šut u okvir gola – Markos Alonso je gađao direktno u Jana Oblaka.

Izmena u Rimu u 31. minutu. Senad Lulić je ušao u igru u ekipi Lacija umesto Matea Musakija.

Sjajna šansa za Čelsi. Timo Verner je bio u situaciji jedan na jedan sa Oblakom, koji je izašao kao pobednik iz tog duela.

I u Rimu je golman sjajno intervenisao. Pepe Reina je odbranio šut Levandovskog i sprečio da Bavarci već u prvih 40 minuta dvomeča reše sve dileme oko prolaska u četvrtfinale.

Gol u Rimu! Bajern vodi sa 3:0, strelac je Liroj Sane! Kingsli Koman je u kontri šutirao, Reina odbio loptu na nogu Nemcu, koji ju je vratio u mrežu.

Poluvreme: Lacio – Bajern 0:3, Atletiko – Čelsi 0:0

Počelo je drugo poluvreme na utakmicama u Rimu i Bukureštu!

Gol u Rimu! Bajern od 47. minuta vodi sa 4:0, Frančesko Ačerbi je postigao autogol. Posle trka Liroja Sanea i povratne lopte, defanzivac domaćih je loše intervenisao i pogodio sopstvenu mrežu.

Gol u Rimu! Lacio je ubrzo smanjio zaostatak, Hoakin Korea je postigao pogodak. Sjajnu solo akciju argentinski napadač je završio preciznim udarcem iza leđa Manuela Nojera.

Mogao je Lacio vrlo brzo i do drugog pogotka, ali je tada Nojer zaustavio šut Koree.

U duelu Atletika i Čelsija bez prilika u uvodnom delu drugog poluvremena.

Čelsi i dalje ima znatno veći posed lopte, međutim, za sada ne uspeva da probije organizovanu odbranu Atletika.

Gol u Bukureštu! Čelsi vodi sa 1:0 od 71. minuta, strelac je Olivije Žiru! Konačno su Plavi uspeli da probiju odbranu Jorgandžija. Francuski napadač je zatresao mrežu fantastičnim udarcem makazicama, gol je prvobitno poništen zbog ofsajda, ali je naknadnim pregledavanjem VAR utvrđeno da nije bilo nedozvoljene pozicije.

Posle perioda bez šansi, Bajern je mogao do petog gola, ali je Reina odbranio njegov šut.

Atletiko je zaigrao konkretnije posle primljenog gola, ali ne uspeva da stvori priliku.

Kraj: Lacio – Bajern 1:4, Atletiko – Čelsi 0:1