Šampionski korak Napolija u Speciji

Fudbal 05. feb 202314:54 0 komentara
REUTERS/Daniele Mascolo

Ekipa Napolija dobila je Speciju 3:0 u 21. kolu italijanske Serije A. Napolitanci su tako nastavili svoj put ka trećoj titulu šampiona Italije, a i posle ovog meča će imati bar 13 bodova razlike u odnosu na Inter.

Ima još dosta do osvajanja prvog Skudeta još od 1990. godine, ali se u Napulju oseća da titula konačno stiže. Meč u La Speciji je još jedan dokaz da je Napoli u šampionskom ritmu. Nije doduše odmah Napoli počeo agresivno na ovom gostovanju, ali ni na drugoj strani domaći se nisu nametnuli.

Nije tako bilo pogodaka u prvom poluvremenu, da bi u drugom odmah Napoli dobio penal. Siguran izvođač je bio Kviča Kvaratshelija. Rukom je u svom kaznenom prostoru inače igrao Poljak Arkadijuš Reca.

Nije baš Napoli uspevao da napravi nove šanse, ali je u 68. minutu odmah iskoristio prvu. Viktor Osimhen je bio strelac i to tako što je lepo skočio na centaršut i savladao golmana domaćih. U 73. minutu je Napoli završio posao na ovom gostovajnu. Opet je Osimhen dao gol iz blizine.

Nigerijac je u La Speciji dao 15. i 16. gol u sezoni.