Sautempton preokrenuo u Londonu, Siti ubedljiv

Fudbal 09. feb 202223:04 > 23:09 2 komentara
Rijad Marez, Kevin de Brujne
REUTERS/Jason Cairnduff

Odigrane su četiri utakmice 24. kola Premijer lige. Lider Mančester Siti zabeležio je novu pobedu, ovog puta na Etihadu protiv Brentforda 2:0. Sautempton je došao do bodovaa u Londonu protiv Totenhema pobedivši 3:2. U meču Noriča i Kristal Palasa nije bilo pobednika - 1:1.

Aktuelni šampion i lider na tabeli nije dozvolio da se oklizne protiv Brentforda. Izdržali su gosti do 40. minuta, ali onda je Rahim Sterling iznudio penal. A precizan sa bele tačke bio je Kevin de Brujne.

Malo je falilo da se Sterling upiše u strelce. Ali njegov udarac odbranio je golman Raja u 69. minutu. Međutim, na pravom mestu bio je Kevin de Brujne i lagano smestio loptu njemu iza leđa za sigurnih 2:0.

Siti je osvojio nova tri boda, i pobegao je Liverpulu na 12 bodova prednosti, uz dve utakmice više.

Od promovisanja nove vlasničke strukture Sautempton igra sjajno. To je potvrdio i na stadionu Totenhema u Londonu. Spursi su dva puta vodili. Prvo je u 18. minutu Bednarek zatresao sopstvenu mrežu. Ali je odgovor usledio samo pet minuta kasnije preko Armanda Broje. Totenhem je ponovo poveo u 70. minutu preko Sona.

A onda je usledio preokret u samo tri minuta. Prvo je Eljunusi u 79. minutu doneo izjednačenje. Da bi u 82. minutu Če Adams doneo i vođstvo. A oba gola namestio je Vord-Praus. Mogao je Totenhem do boda, ali je gol Bergvajna u trećem minutu nadoknade poništen zbog ofsajda posle konsultacija sa VAR.

U preostalom duelu Norič i Kristal Palas podelili su bodove odigravši 1:1. Poveo je Norič u prvom minutu golom Pukija. Ali onda je na scenu stupio Vilfrid Zaha. Prvo je u 60. minutu doneo izjednačenje. Da bi samo tri minuta kasnije imao priliku i za preokret, ali je promašio penal.

Sjajan meč odigran je na Vila Parku. Aston Vila i Lids na kraju su podelili u fenomenalnom duelu bodove – 3:3. Briljirali su Kutinjo sa jedne strane, pošto je postigao gol za izjednačenje 1:1 i sa dve asistencije Džejkobu Remziju inicirao preokret na 3:1. A sa druge to je bio Danijel Džejms, koji je u devetom minutu doveo goste u vođstvo, a potom drugim golom u nadoknadi smanjio na 3:2. Da bi u 63. minutu Ljorente doneo izjednačenje i veliki bod za četu Marsela Bijelse.