Seltiku pobeda u Old Firmu i novi trofej

Fudbal 26. feb 202318:16 0 komentara
Rendžers Seltik
xJamiexJohnstonx

U 433. Old Firm derbiju koji je odigran u okviru finala Liga kupa Seltik je savladao Rendžers 2:1 i osvojio novi trofej.

U ligi Seltik ima velikih devet bodova prednosti, osvojen je Liga kup, a u FA kupu je u samoj završnici. Dakle, Seltik ima šansu da posle tri godine dođe do nove triple krune i tako povrati potpunu dominaciju u Škotskoj.

Nastavljeno je i maltretiranje najvećeg rivala, pošto je ovo sedmi vezani Old Firm u kojem zeleno-beli nisu pretrpeli poraz. A ostvarili su četvrtu pobedu, jednu od najznačajnijih u toj skoro dvogodišnjoj seriji, jer je u pitanju direktna borba za trofej.

Najtrofejniji škotski klub došao je do velike pobede na krilima sjajnog japanskog trilinga Furuhaši – Maeda – Hatate. Prvi je bio dvostruki strelac u 44. i 56. minutu. Maeda mu je asistirao kod prvog a Hatate kod drugog gola. Tim golovima Seltik je vodio 2:0

Rendžers je uspeo rezultatski da se vrati u igru u 64. minutu golom Morelosa. Imao je kasnije i Deni Kent stativu za 2:2, ali je i Seltik imao prilike da ostvari ubedljiviju pobedu. Mogao je da se proslavi crnogorski reprezentativac Sead Hakšabanović, koji je ušao u igru u 84. minutu, a do kraja utakmice imao tri divne prilike, ali nijednom nije uspeo da zatrese mrežu.

Na kraju slavlje Seltika, osvojen 21. trofej u Liga kupu, prvi od 2020.