Šesti uzastopni poraz Svetaca u Premijer ligi

Fudbal 04. jan 202323:20 0 komentara
Michael Steele/Getty Images

Sautempton je još jednom izgubio u Premijer ligi. Šesti uzastopni poraz najlošiji tim prvenstva je doživeo kod kuće od Notingema, bilo je 1:0, a jedini strelac bio je Taivo Avoniji. Lids i Vest Hem su na "Eland roudu" odigrali 2:2.

Jedini pogodak na ovom meču je viđen u 27. minutu, ali je pre toga Sautempton imao idealnu priliku koja je možda mogla da mu preokrene i trenutnu formu, a ko zna, možda i sezonu. Če Adams je u sedmom minutu imao strašnu šansu ali je šutirao pored gola Notingema.

Brenan Džonson je u 12. minutu pogodio prečku Sautemptona, da bi u 27. Avoniji dao gol. Džonson mu je dodao loptu u kontri i iz prve je Nigerijac šutirao i tako je matirao protivničkog golmana. Golu su prethodili traljavi potezi igrača Sautemptona.

Navijači su zviždali igračima već na poluvremenu, a mogao je Notingem opet do lakog gola posle greške „svetaca“, ali je Avoniji ovoga puta promašio. Imali su do kraja meča „sveci“ veći posed, ali je izostala šansa i čak ni sa promenom menadžera ništa se nije promenilo kada je reč o rezultatu Sautemptona.

Vest Hem je konačno osvojio bod. Posle pet uzastopnih poraza u Premijer ligi „čekićari“ su remizirali na gostovanju Lidsa koji je takođe imao niz poraza koji je prekinuo.

Nije bilo mnogo šansi u prvom poluvremenu, ali je Vilfrid Gnonto dao gol u 27. minutu posle dobre saradnje sa Krisensijom Samervilom. Do poluvremena je Vest Hem izjednačio sa penala. Paskal Strauk je faulirao Džeroda Bouvena, da bi Lukas Paketa bio siguran sa penala za prvi gol u Vest Hemu.

Lids je čak tri utakmice ove sezone izgubio posle preokreta pa je slično izgledao i ovaj meč kada je Đanluka Skamaka postigao pogodak posle greške Brendena Aronsona. Vest Hem je tada napravio preokret, ali nije zadržao vođstvo. Džek Herison je asistirao Rodrigu Morenu u 70. minutu za 2:2.

Nisu hteli ni igrači Lidsa ni Vest Hema da se zadovolje bodom, ali su prilike propustili Rodrigo i Lajam Kuper.