Siti za poluvreme razbio Čelsi, majstorija Mareza

Fudbal 08. jan 202320:31 0 komentara
Alex Livesey/Getty Images

Mančester siti je deklasirao Čelsi 4:0 u trećem kolu FA kupa i zakazao duel sa Arsenalom u narednoj fazi.

Sve su izabranici Pepa Gvardiole završili u prvom poluvremenu koje su rešili u svoju korist 3:0. Goste je načeo majstorskim golom iz slobodnog udarca Rijad Marez u 23. minutu.

Posle katastrofalne rekacije Haverca u šesnaestercu dosuđen je penala za Siti, koji je u 30. minutu realizovao Alvarez. Samo sedam minuta posle fenomenalne akcije Mareza i Vokera u strelce se upisao i Fil Foden.

U nastavku je tempo igre značajno pao, a konačan rezultat postavio je Marez u 83. minutu sa bele tačke.

Stivenidž je u drugom meču večernjeg programa iznenadio Aston Vilu i slavio 2:1. Premijerligaš je vodio do 88. minuta golom Sansona, a onda su gosti napravili preokret preko Rida u 88. i Džonsona u prvom minutu nadokande.