Sjajna utakmica, remi Crne Gore i BiH u Podgorici

Fudbal 11. jun 202222:59 0 komentara
REUTERS/Savo Vasiljević

Fudbaleri Crne Gore i Bosne i Hercegovine, odigrali su sjajan meč u Podgorici. Crna Gora je bila bolji rival u prvom poluvremenu, propustila je nekoliko odličnih prilika, nije klonula duhom kada su gosti poveli početkom drugog poluvremena, pa je na kraju, na semaforu pisalo 1:1.

U drugom meču grupe, Rumunija je na svom terenu pobedila Finsku sa 1:0, a ulogu meč vinera prigrabio je Nikosur Banku. Pre odlučujućeg kola u 30. minutu, George Puškaš nije uspeo da realizuje penal. BiH ima pet, Finska i Crna Gora po četiri, a Rumunija tri boda.

Izabranici Miodraga Radulovića su nešto agresivnije i konkrentnije počeli meč, pa je Vladimir Jovović posle samo pet minuta igre opasno pripretio, ali je golman Ibrahim Šehić uspeo da otkloni ovu opasnost.

U nastavku BiH je imala više loptu u posedu, Crna Gora je zatvorila sve prilaze svom golu, čekala priliku da iskoristi brzinu igrača iz veznog reda i napada, ali većih prilika nije bilo. U 30. minutu, mrežu gostiju mogao je da zatrese Žarko Tomašević ali je bio za malo kratak, posle sjano izvedenog kornera od strane Marka Jankovića.

Do kraja prvog poluvremena, dobru priliku je imao Stefan Mugoša, ali je iz dobre pozicije šutirao pored gola. U samoj završnici ovog perioda igre posle sjanog solo prodora i odličnog udarca, Vladimir Jovović je na žalost navijača Crne Gore, a na radost navijača BiH pogodio prečku, umesto mreže – 0:0.

U nastavku meča, sjajnu priliku je posle desetak minuta igre imao Luka Menalo, ali je golman Crne Gore, Milan Mijatović sjajno intervenisao. Nedugo zatim, posle velike greške u defanzivnoj liniji Crne Gore, BiH je povela sa 1:0, a strelac je u 61. minutu bio Luka Menalo.

FSCG

Crna Gora nije klonula duhom, krenula je još agresivnije ka golu rivala, a u 76. minutu, izabranici Miodraga Radulovića su stigli do izjednačenja. Lavovski deo posla je obavio Nikola Krstović,  a mrežu rivala je zatresao Adam Marušić. Do kraja meča, Crna Gora je nastojala da stigne do pobede, sjajnu priliku je ponovo imao Adam Marušić, ali ovoga puta nije uspeo da zatrese mrežu.

U narednoj, četvrtoj rundi, koja je na programu 14. juna snage će odmeriti BiH i Finska, odnosno Rumunija i Crna Gora.