Sjajni Mađari stigli do boda protiv svetskog šampiona

Fudbal 19. jun 202117:07 2 komentara
Mađarska Francuska
REUTERS/Laszlo Balogh

Fudbaleri Mađarske i Francuske odigrali su nerešeno 1:1 u prvoj utakmici drugog kola Grupe F.

Francuzi su ušli u meč na Puškaš Areni kao apsolutni favoriti, ali na kraju došli su samo do boda. Domaća selekcija odlično je krenula i prvih 10 minuta bila je bolji rival i tada već najavila da bi mogla možda do iznenađenja.

Ipak, favorit je preuzeo kontrolu igre i u narednih pola sata propustili nekoliko vrhunskih prilika, od čega najviše Karim Benzema. Kazna je stigla u poslednjim trenucima prvog dela, kada je Fiola sjajno prodro i savladao Iga Lorisa za vođstvo na poluvremenu.

Očekivano, ekipa Didijea Dešana izašla je rešena da preokrene. Dembele je pogodio stativu, a u 66. minutu konačno Antoan Grizman postiže gol. Imali su Francuzi do kraja inicijativu i neke poluprilike, ali Mađarska je herojskom igrom sačuvala bod i ostali su u igri za plasman u osminu finala.

Gde gledati EURO 2020?

Sve utakmice Evropskog prvenstva u fudbalu možete da pratite na kanalu Nova S. Gledaoci koji nisu na SBB mreži, takmičenje najboljih evropskih reprezentacija mogu da gledaju bilo gde i preko bilo kog interneta u Srbiji uz specijalni EON TV paket – EON Evropsko.(PROMO)