Smail Prevljak ponovo junak BiH

Fudbal 07. jun 202223:08 0 komentara
fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine
xVesaxMoilanenx via Guliver Image

Fudbalska reprezentacije Bosne i Hercegovine u drugom kolu grupe 3 B divizije Lige nacija na stadionu" Bilino polje" u Zenici pobedila je Rumuniju 1:0.

Domaća selekcija bila je bolji rival, a trenutak odluke viđen je u 69. minutu kada je Smail Prevljak postigao pogodak vredan tri boda.

Povezane vesti

Haris Duljević je prošao po levoj strani, oštro je loptu ubacio u peterac, a nakon što ju je rumunski golman nesmotreno odbio, Prevljak je poslao u mrežu.

Fudbaler belgisjkog Eupena u igru je ušao umesto Edina Džeka na poluvremenu i posle gola u remiju sa Finskom u Helsinkiju (1:1) u drugom uzastopnom meču postigao je pogodak.

Inače, utakmicu u Zenici obeležilo je i gromoglasno skandiranje navijača domaće repprezežntacije usmereno protiv selektora Ivajla Peteva. U 36. minutu najvatrenije pristalice BiH napustile su tribine.

Bosna i Herecegovina 11. juna gostuje Crnoj Gori, koja je danas poražena u Finskoj 2:0, dok Rumuni dočekuju tim sa severa Evrope.

Turska je u drugom kolu grupe 1 C divizije u gostima deklasirala Litvaniju 6:0. Po dva gola postigli su Sinik i Dursun, a po jedan Akgun i Dervisoglu.

u istoj grupi Luksemburg je kao gost bio bolji od Farskih Ostrva 1:0 pogotkom Rodrigesa u 74. minutu.