Spektakl: Lale se kockale sa 2:0, pa dobile Ukrajinu!

Fudbal 13. jun 202123:08 > 14. jun 2021 13:11 2 komentara
Dean Mouhtaropoulos/Getty Images

Fudbaleri Holandije pobedili su Ukrajinu rezultatom 3:2 (0:0) u uzbudljivom meču prvog kola grupe C Evropskog prvenstva.

Svih pet golova na Johan Krojf areni viđena su u drugom poluvremenu. Lale su stekle prednost od 2:0, pogocima Žoržinja Vajnalduma u 52. i Vouta Veghorsta u 59. minutu.

Zatim su Ukrajinci poravnali blickrigom od 75. do 79, zahvaljujući Andreju Jarmolenku i Romanu Jaremčuku, da bi tim Frenka de Bura, ipak, izvojevao važan trijumf pogotkom Denzela Damfrisa u 85. minutu.

Posle prve runde grupe C, Holanđani imaju tri boda, poput Austrijanaca sa kojima se sastaju u narednom kolu, dok su Ukrajinci i Makedonci bez poena.

John Thys – Pool/Getty Images

Holandija je utakmicu u Amsterdamu otvorila kao u najslavnijim danima. Čak sedam šuteva je imala u prvih 10 minuta, od čega su stopostotne prilike propuštali Damfris i Vajnaldum.

I u nastavku poluvremena je De Burov sastav bio konkretniji, dok se ekipa Andreja Ševčenka oslanjala na kontranapade, ali je pogodak izostao.

Ukrajina – Austrija, 21. jun (18), Nacionalni stadion, Bukurešt

Tabela: Austrija 3, Holandija 3, Ukrajina 0, Severna Makedonija 0.

A onda, u drugih 45 minuta – kanonada. Vajnaldum je doveo Holanđane do prednosti, pošto je odbitak golmana Buščana zakucao u mrežu. Nedugo potom na sličan način se u strelce upisao i Veghorst i tada je delovalo da će Lale upisati rutinski trijumf.

Tada su na delu nastupili problemi u odbrani sa kojima se suočava Holandija.

U jednom od napada Ukrajine, Jarmolenko je ušao u sredinu, odigrao dupli pas sa Jaremčukom i zatim poslao projektil pod prečku najavivši potpuni povratak svog tima.

Koen van Weel – Pool/Getty Images

Samo četiri minuta kasnije, Ruslan Malinovski je iz slobodnog udarca poslao loptu na peterac, gde je Jaremčuk pobegao neopreznim rivalima i glavom poravnao rezultat.

Ni to, međutim, nije označio kraj uzbuđenjima. Najzbudljiviji duel u dosadašnjem delu takmičenja okončao je Damfris pogotkom glavom, na centaršut Nejtana Akea, za bitna tri poena Lala.

Gde gledati EURO 2020?

Sve utakmice Evropskog prvenstva u fudbalu možete da pratite na kanalu Nova S. Gledaoci koji nisu na SBB mreži, takmičenje najboljih evropskih reprezentacija mogu da gledaju bilo gde i preko bilo kog interneta u Srbiji uz specijalni EON TV paket – EON Evropsko.