Srbi mučili Barselonu na Kamp Nou, Depaj ponovo junak

Fudbal 29. avg 202119:02 2 komentara
Barselona, Memfis Depaj
David Ramos/Getty Images

Fudbaleri Barselone u trećem kolu prvenstva Španije na "Kamp Nou" stadionu pobedili su Hetafe rezultatom 2:1.

Katalonci nisu blistali i imali su mnogo problema sa živalim gostima, ali uspeli su da trijumfuju i sa sedam bodova na vrhu tabele izjednače se sa Real Madridom, Seviljom, Valensijom i Majorkom.

Ekipa iz predgrađa Madrida neočekivano je loše startovala i posle tri kola zakovana je za dno tabele bez ijednog osvojenog boda.

Barselona je povela već u 2. minutu pogotkom Serhija Roberta na asistenciju Đordija Albe, ali je Hetafe brzo odgovorio i preko Sandra Ramiresa izjednačio u 19. minutu.

Tim Ronalda Kumana nastavio je da napada, a posle pola časa igre domaći su ponovo došli do prednosti golom Memfisa Depaja. Holanđanin je sjajnom minijaturom prevario jednog defanzivca Hetafea i lukavim udarcem savladao Davida Soriju.

Letošnje pojačanje Barselone iz Liona na kontu već ima asistenciju u prvom kolu i po pogodak u naredna dva meča.

Srpski reprezentativci Nemanja Maksimović i Stefan Mitrović odigrali su ceo meč za goste.

Katalonci posle reprezentativne pauze gostuju Sevilji (11.9), a Hetafe će do prvih bodova pokušati da dođe na svom terenu protiv Elčea.